Další komplikace v repre! Salák má zlomený prst na ruce

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 6. 5. 2013 11:15) - MS hokej autor: Danica Klein

Aktuální brankářská jednička hokejové reprezentace Alexander Salák má zlomený prst na pravé ruce, nicméně na mistrovství světa ve Stockholmu by měl i nadále chytat. Zranění si přivodil před sobotním zápasem s domácími Švédy, dnes odpoledne proti Švýcarům bude branku rovněž hájit. 

Alexander Salák

Alexander Salák,zdroj: Profimedia.cz

Salák má "čistou" zlomeninu na posledním článku prsteníčku pravé ruky, což ho limituje při držení hokejky. Zranění si přivodil při rozbruslení před sobotním duelem, následně odjel na vyšetření do nemocnice, které frakturu prokázalo. Přesto se rozhodl večer nastoupit, ale prohře 1:2 nezabránil. Předtím vychytal vítězství nad Bělorusy 2:0. 

"Před zápasem jsme mu přímo do zlomeniny aplikovali mesocain. Polovinu zápasu ho to nebolelo, pak to už cítil a po zápase byl prst oteklý," řekl lékař Radek Holibka novinářům. Jeho kolega Zdeněk Ziegelbauer následně Salákovi na prst aplikoval speciální protiotokový jíl, který prý zabral. "Dnes ho dostal znovu. Prst už vypadá lépe, není tak oteklý," přiznal Holibka. 

Český tým má na šampionátu velkou smůlu na zdravotní problémy gólmanů. Plánovaná jednička Ondřej Pavelec má potíže s kotníkem a do hry zatím nezasáhl. Dnes ale ve švédské metropoli naplno trénoval a následně naznačil, že by měl do turnaje zasáhnout. 

Původně třetí gólman Jakub Kovář už před turnajem onemocněl a v nominaci ho nahradil Pavel Francouz. Uzdraveného Kováře nicméně trenér Alois Hadamczik o víkendu s ohledem na Pavelcovy i Salákovy problémy dodatečně povolal k mužstvu zpět.

Tagy: český brankář zlomený prst

Zdroje: ČTK