Dán Agger: Kdybychom si nevěřili, nemusíme do Olomouce jezdit

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Dánští fotbalisté podle svého defenzivního tahouna Daniela Aggera před pátečním zápasem s českým týmem nepropadají panice, přestože jsou ve světové kvalifikaci po třech zápasech stále bez výhry a na triumf čekají už od loňského června. Zadák Liverpoolu si pochvaluje soustředění ve španělské Marbelle, kde prý přišli na jiné myšlenky. Agger si myslí, že ani případná páteční remíza Dánsko nevyřadí z postupové hry.

Daniel Agger

Daniel Agger,zdroj: wikipedia

Že by dánští fotbalisté po posledních nepřesvědčivých výsledcích podléhali skepsi, to Agger rezolutně odmítá. "Jsme optimističtí, jinak bychom sem ani nemuseli jezdit," řekl osmadvacetiletý stoper na dnešní tiskové konferenci na Andrově stadionu. "Musíme zápas zvládnout. Všichni dobře víme, co pro to udělat," dodal hráč, který v reprezentaci už devět zápasů nepoznal radost z vítězství. V únoru musel strávit tříbrankový debakl při přípravě v Makedonii. 

Dánům v kvalifikační skupině patří čtvrtá pozice. Na český tým, s nímž v září na úvod v Kodani uhráli bezbrankovou remízu, ztrácejí tři body. Agger si ale myslí, že ani nerozhodný výsledek by v pátek pro jeho tým neznamenal zcela bezvýchodnou situaci. "Ale to by se vidělo až na konci kvalifikace, jestli by remíza měla cenu. Když postoupíme, tak to bude dostačující," uvedl s úsměvem. "Teď je těžko říkat, jestli zápas v Česku nutně musíme vyhrát," dodal vzápětí. 

Španělská nálada

Agger je rád, že Dánové poslední dny strávili na slunném jihu Španělska. Prý to pomohlo i k utužení kolektivu. "Celý týden jsme mluvili o tom, jak si udržet dobrou náladu. A my ji máme," řekl urostlý zadák, který vyzdvihl i lepší tréninkové podmínky v Andalusii. "Byli jsme v teple a na dobrém trávníku. Takže jsme si mohli vyzkoušet věci, které bychom v Dánsku měli složitější. Kemp ve Španělsku by pro nás měl být přínosem," míní Agger, který proslul i tím, že velkou část jeho těla pokrývá tetování. 

Český kapitán Tomáš Rosický označil Aggera za nejlepšího dánského fotbalistu současnosti, obránce Liverpoolu mu komplimenty oplatil. "Znám ho moc dobře, často jsme proti sobě hráli a je fantastický. Navíc je ve skvělém týmu. Rosický je prostě vysoká třída," řekl Agger. Zmínil i brankáře Petra Čecha, dalšího "starého známého" z Premier League. "Na podzim v Kodani Čechům svými zákroky zachránil remízu a nám vzal dva body. Je to světový gólman. Jinak by tak dlouho nemohl chytat v Chelsea," uvedl Agger na adresu české hvězdy.

Tagy: kvalifikace MS 2014

Zdroje: ČTK