Davis Cup: Nadal a Ferrer získali bez ztráty setu Španělům vedení 2:0

- Tenis autor: Danica Klein

Španělští tenisté vedou po úvodním dni v daviscupovém semifinále nad Francií 2:0. Na jednoznačné vítězství Rafaela Nadala 6:3, 6:0 a 6:1 v prvním zápase nad Richardem Gasquetem navázal David Ferrer. Světová pětka zdolala v pětatřicetistupňovém vedru Gillese Simona také ve třech setech 6:1, 6:4 a 6:1. Druhé semifinále se koná v Bělehradu, kde srbští obhájci titulu hostí Argentinu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Španělé, vítězové Davis Cupu z let 2000, 2004, 2008 a 2009, si pozvali Francouze do Córdoby, kde jim chtějí na kurtu postaveném v aréně pro býčí zápasy vrátit loňskou porážku ze čtvrtfinále. A Nadal k tomu učinil první krok. Ač unavený z pondělního finále US Open, na kurtu se s Gasquetem zdržel jen dvě hodiny a tři sety.

Sobotní čtyřhra

"Všechno vyšlo nejlépe, jak mohlo. Zpočátku to bylo složité, fyzicky jsem se dostal na pokraj sil. Naštěstí mi Gasquet trochu pomohl a dělal chyby. A já jsem dokázal předvádět to, co jsem potřeboval," uvedl Nadal, který má po dnešku v Davis Cupu na antuce bilanci 13:0.

Španělé mohou svůj postup zpečetit už v sobotní čtyřhře, do které proti Michaelu Llodrovi a Jo-Wilfriedu Tsongovi vyšlou pár Feliciano Lopéz - Ferdnando Verdasco.

V Bělehradu se dnes srbští fanoušci nedočkají krále tenisové sezony Novaka Djokoviče: vítěz tří ze čtyř letošních grandslamů odpočívá a v úvodním duelu ho zastoupil proti Davidu Nalbandianovi Viktor Troicki. O druhý bod budou bojovat Janko Tipsarevič a Juan Martín del Potro. Srbové slavnou trofej loni poprvé získali.

Tagy: vítězství tenis Ferrer Nadal

Zdroje: ČTK