Davis Cup: Tipsarevič hrát nebude. Kdo ho nahradí?

- Tenis autor: Danica Klein

Srbové se musejí ve finále Davisova poháru proti českým obhájcům titulu obejít bez Janka Tipsareviče. Šestatřicátý hráč světa má problémy s patou a v sestavě ho nahradil Dušan Lajovič (117. v žebříčku ATP), který nejspíše bude vedle Novaka Djokoviče plnit roli dvojky do dvouher. 

Janko Tipsarevič

Janko Tipsarevič,zdroj: Getty Images

Devětadvacetiletý Tipsarevič získal Srbům třetí rozhodující bod proti Kanadě v závěrečném pátém utkání zářijového semifinále. Od té doby ale laboroval se zraněním, předčasně ukončil sezonu a v Bělehradu celý týden netrénoval. 

"Potěšilo by nás, kdyby Tipsarevič nehrál. Je to vynikající hráč, ale nesoustředíme se na to. Soustředíme se na nás, abychom je byli schopni porazit, ať tam bude, nebo tam nebude," řekl ve středu český zastupující kapitán Vladimír Šafařík. 

Na Tipsareviče neměl v Davis Cupu dobré vzpomínky Radek Štěpánek. Ten s loni osmým hráčem světa prohrál v semifinále soutěže družstev v roce 2010 rovněž v Bělehradu za nerozhodného stavu závěrečnou dvouhru. 

Za Tipsareviče tak kapitán Goran Obradovič nominoval Lajoviče. Ten letos na okruhu ATP odehrál čtyři zápasy a čtyřikrát prohrál, jinak hrál challengery. "Letos se výkonnostně zvedl, ale není to hráč na rychlý povrch, je mladý. Nedokážu si představit, že by to zvládl," řekl o něm český hráč Jan Hájek. 

V Davisově poháru si třiadvacetiletý Lajovič zahrál jen jednou. Loni nastoupil za rozhodnutého stavu proti Švédsku a připsal si výhru. 

Tagy: Davis Cup Bělehrad srbský tenista

Zdroje: ČTK