Disciplinárka neměla slitování, Petržela dostal stop na tři utkání

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Tři zápasy si nezahraje plzeňský záložník Milan Petržela. Je to trest za to, že v dohrávce 19. kola šlápl na slávistu Levana Keniju.

Dres A-týmu si teď nějaký čas neoblékne

Dres A-týmu si teď nějaký čas neoblékne,zdroj: Profimedia.cz

Tento verdikt znamená, že člen širšího kádru reprezentace bude Viktorii chybět v ligových duelech v Ostravě a s Brnem a v úvodním utkání čtvrtfinále Poháru FAČR v Teplicích.

Jak k celému incidentu došlo? Petržela si šel na začátku druhého poločasu pro míč, aby jej vhodil do hry. Přitom šlápl na lýtko gruzínskému záložníkovi Slavie Kenijovi, který ležel za čárou. Záložník za to nebyl nijak potrestán.

Jednatřicetiletý hráč po zápase jakýkoliv úmysl popřel a Kenijovi se omluvil. Disciplinární komise mu ale udělila trest na tři utkání nepodmíněně. Přitížil mu pravděpodobně fakt, že se podobného prohřešku dopustil už v minulosti. V březnu 2011 šlápl na královéhradeckého Jiřího Poděbradského.

Disciplinárka také povede kvůli nesportovnímu chování řízení s kapitánem Sparty Davidem Lafatou. Třiatřicetiletý reprezentační útočník v 88. minutě duelu 21. kola s Teplicemi nafilmoval pád v pokutovém území a domácí díky tomu z penalty vstřelili jediný gól zápasu. Lafata se k simulování později přiznal.

Tagy: Synot liga disciplinární trest Petržela

Zdroje: ČTK