Disciplinárka zahájí šetření podezřelého duelu v Jablonci

- Fotbal autor: Danica Klein

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila vyšetřování údajné korupce v první lize. Na úterní mimořádné zasedání předvolala všechny rozhodčí a delegáty z jarního utkání Jablonec - Plzeň včetně hlavního sudího Tomáše Adámka a čtvrtého rozhodčího Pavla Býmy, kteří tvrdí, že za úplatek 200 tisíc korun od někdejšího funkcionáře Čáslavi a Táborska Martina Svobody měli ovlivnit duel ve prospěch Západočechů. Viktoria vyhrála 2:0. Komise si pozvala i Svobodu. 

Utkání Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň

Utkání Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň,zdroj: Mediafax

Disciplinárka zároveň požádala předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou, aby předložila stanovisko k řízení zmíněného utkání. 

Adámek a Býma ve středu zaslali asociaci další dopis, ve kterém sdělili, že ukončují své členství ve FAČR. Na zasedání tak nemusí dorazit stejně jako Svoboda, který rovněž není členem asociace. 

"Chci věřit, že s námi hrají čistou hru, že přijdou a že s námi budou komunikovat," řekl dnes novinářům předseda disciplinární komise Jiří Golda. Zároveň uvedl, že zatím nepracuje s verzí, že by uplácel plzeňský klub. 

"Žádný z důkazů nepřinesl informaci, že k uplácení došlo ze strany Plzně. Nevím, jestli ten člověk to dělal proto, že si chtěl vsadit, nebo jestli to dělal ve prospěch nějakého klubu," řekl Golda.

Tagy: uplatek fotbal asociace jablonec

Zdroje: ČTK