Djokovič vítězem Turnaje mistrů bez boje, Federer finále vzdal

- Tenis autor: Petr Hašek

Bez závěrečného boje získal srbský tenista Novak Djokovič svůj čtvrtý titul na Turnaji mistrů. Jeho finálového soupeře Švýcara Rogera Federera totiž k očekávané bitvě nepustilo na kurt zranění zad.

Roger Federer se omlouvá divákům v londýnské O2 areně

Roger Federer se omlouvá divákům v londýnské O2 areně,zdroj: Isifa.com

„Je mi to líto, ale nejsem dostatečně fit, abych hrál. Nechtěl jsem, aby to takto skončilo, ale na této úrovni se bez zad nedá hrát,“ omlouval se Federer divákům v londýnské O2 areně krátce před plánovaným začátkem prvního setu.

Šestinásobný vítěz Turnaje mistrů doufá, že bude do příštího týdne v pořádku. Po boku Stana Wawrinky má totiž 33letý Federer vést švýcarský tým do finále Davisova poháru proti Francii.

„Tohle samozřejmě není cesta, jak bych chtěl vyhrát. Nebudu oslavovat tenhle titul, ale celou sezonu. A tahle trofej je korunou roku,“ nechal se slyšet Djokovič, který místo boje o titul sehrál pro diváky alespoň exhibici na jeden set s domácím Andym Murraym.

„Je mi Rogera líto. Jsem v tenisu deset let a Roger s Rafou (Nadalem) jsou největšími soupeři, kteří do hry dávají vždy sto procent. Kdyby Roger mohl, tak by přišel a hrál by. Škoda, mohl to být skvělý duel mezi světovou jedničkou a dvojkou,“ dodal srbský tenista. 

Bryanovi potvrdili roli favorita

Po loňském finálovém nezdaru si ve finále čtyřhry spravili chuť nejvýše nasazení bratři Bob a Mike Bryanovi. Americký pár porazil chorvatsko-brazilskou dvojici Ivan Dodig, Marcelo Melo 6:7, 6:2 a 10:7 a připsal si celkově čtvrtý titul ze závěrečného podniku sezony.

Tagy: Turnaj mistrů

Zdroje: ČTK