Djokovič vyhrál popáté Australian Open. Nezastavil ho ani Murray

- Tenis autor: Petr Hašek

Mužskou dvouhru na tenisovém Australian Open ovládl Srb Novak Djokovič. První hráč světa porazil ve finále Brita Andyho Murrayho ve čtyřech setech 7:6, 6:7, 6:3 a 6:0 a v Melbourne triumfoval popáté v kariéře.

Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open

Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open,zdroj: Isifa.com

Djokovič mohl první sadu za stavu 5:3 ukončit při svém podání, ale servis podruhé v setu neudržel a rozhodnout musel tie-break. Ten srbský tenista vyhrál 7:5. Ve druhém setu sice Djokovič otočil z 0:2 na 4:2, ale v osmém gamu opět prohrál servis a v dalším tie-breaku byl tentokrát úspěšnější Murray.

Úvod třetí sady znovu vyšel lépe Britovi, jenže ani tentokrát vedení 2:0 nedokázal udržet. V osmé hře navíc pustil Djokoviče do brejku a světová jednička v následující hře při podání set ukončila. Čtvrtá sada už byla jasnou záležitostí rodáka z Bělehradu. Za necelou půlhodinu uštědřil Murraymu „kanára“.

„Je úžasné získat tady pět titulů a být ve společnosti takových jmen jako Emerson. Je mi ctí hrát před zraky takových legend,“ řekl Djokovič, jenž získal svůj osmý grandslamový titul v kariéře. „Andy předvedl hlavně v prvních dvou setech skvělý výkon. Hodně jsme bojovali a přeju mu vše nejlepší do zbytku sezony,“ dodal. 

Tenisový turnaj Australian Open (dotace 40 mil. australských dolarů):

Muži – dvouhra, finále:
Djokovič (1-Srb.) - Murray (6-Brit.) 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 6:3, 6:0.

Tagy: grandslam Australian Open

Zdroje: ČTK