Do Ameriky přijel hrát basketbal. Místo NBA chodí v Los Angeles na hokej

- Basketbal autor: Danica Klein

Kvůli výluce však Jan Veselý místo slavné NBA poznává Los Angeles. Za poslední měsíc strávil jednadvacetiletý talent draftovaný Washingtonem Wizards s přítelkyní v Kalifornii, kde se byl mimo jiné podívat na NHL a navštívil i zápas tamního fotbalového klubu Galaxy se slavným anglickým záložníkem Davidem Beckhamem.

Veselý se sice snaží užívat si vynucené volno, větší radost by mu však udělal konec výluky. "Je to nuda. Opravdu nuda," řekl v rozhovoru pro deník Washington Post. "Byl jsem připravený hrát v NBA. Pak ale přišla výluka a musím zase čekat. Už je listopad a nic se neděje. Je to smutné," dodala nedávná opora Partizanu Bělehrad.

Český basketbalista má kvůli výluce zakázaný kontakt s vedením klubu i trenéry, přesto je prý ve formě. "Když se domluví, jsem připraven druhý den hrát. Doufám, že se dohodnou brzo," uvedl Veselý s tím, že tahanice kolem nové kolektivní smlouvy mu kazí dojem z první sezony v zámoří. "Mám pocit, že ještě nejsem v NBA. Vždyť ani nejsem ve Washingtonu, ale v Los Angeles a trénuju," prohlásil.

Veselého v červnu do NBA draftovali Washington Wizards jako šestého v pořadí. Stal se po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi třetím Čechem, kterému se podařilo proniknout do nejslavnější basketbalové ligy světa.

Tagy: výluka NBA basketbal

Zdroje: ČTK