Do Plzně míří stovky radikálních ruských fanoušků. Zápas je vysoce rizikový

- Fotbal autor: Danica Klein

Jako vysoce rizikové vyhodnotila policie úterní utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Viktorií Plzeň a CSKA Moskva. Do Plzně by mělo přijet okolo 700 fanoušků ruského mužstva, přičemž podle policie až od několika set z nich mohou hrozit výtržnosti. Na zajištění bezpečnosti proto budou nasazeny desítky policistů. Zvýšená bezpečnostní opatření po konzultaci se zástupci UEFA přijal také domácí klub. 

Fanoušci CSKA Moskva

Fanoušci CSKA Moskva,zdroj: Eurosport

"Podle zpráv od soupeře se do Plzně vydá velké množství fanoušků ruského celku, ti budou doplněni také o příznivce CSKA z Německa a okolních států. Chceme předejít jakýmkoliv možným problémům a přístupová cesta pro fanoušky hostí bude od ostatních návštěvníků stadionu oddělena pevnými zábranami," uvedl mluvčí Viktorie Pavel Pillár. 

Policie bude podle své mluvčí Hany Štefflové dohlížet na dodržování pořádku v těsném okolí stadionu i v centru města. Bude také před zápasem, v jeho průběhu i po skončení průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace. "Věnovali jsme přípravě bezpečnostního opatření maximální pozornost a jsme připraveni v případě narušení veřejného pořádku okamžitě a efektivně zasáhnout," konstatovala. 

Stejně jako v případě utkání s Bayernem Mnichov zůstane podle Pillára uzavřen parkovací dům Rychtářka. Jeho kapacita bude plně využita zástupci UEFA. Fanoušci musí parkovat na odstavných plochách mimo Doosan Arenu, v bezprostřední blízkosti Štruncových sadů budou všechna parkovací místa plně využita pro potřeby klubu a UEFA. 

Plzeň se utkáním s CSKA rozloučí s letošní Ligou mistrů. S moskevským celkem bude hrát o třetí místo ve skupině a účast v jarní části Evropské ligy. 

Tagy: fanoušci Viktoria Plzeň CSKA Moskva zápas

Zdroje: ČTK