Do sázkařské aféry mě netahejte, soptil gólman Buffon

- Fotbal autor: Danica Klein

Brankář Gianluigi Buffon z Juventusu se ohradil proti zprávám o zapletení do sázkařského skandálu v italském fotbale. Reagoval tak na spekulace médií, podle nichž turínské úřady prověřují 14 šeků na celkovou sumu 1,5 milionu eur (asi 38,6 milionu korun), kterou reprezentační gólman v roce 2010 údajně prosázel.

Image: 0130596329, License: Rights managed, © QUEEN INTERNATIONAL
REFERENCE.KIK LILIA
 COVERCIANO, ITALY 30 MAY 2012
Press conference of Gianluigi Buffon, goalkeeper and captain of the italian national football team. Buffon said that cancelling the league for two or three years, as premier Mario Monti suggested, is useful and wrond and he eventually attacked the press.  - In Photo: Gianluigi Buffon, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Queen

Image: 0130596329, License: Rights managed, © QUEEN INTERNATIONAL REFERENCE.KIK LILIA COVERCIANO, ITALY 30 MAY 2012 Press conference of Gianluigi Buffon, goalkeeper and captain of the italian national football team. Buffon said that cancelling the league for two or three years, as premier Mario Monti suggested, is useful and wrond and he eventually attacked the press. - In Photo: Gianluigi Buffon, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Queen,zdroj: Profimedia.cz

"Není tady nic, co by jen lehce naznačovala Buffonovu spojitost se sázkařskými aktivitami, které by porušovaly pravidla fotbalového svazu, nebo italské zákony," citovala agentura Reuters prohlášení brankářova právníka Marka Valeria Coriniho. 

Podle zpráv italských médií by měl být Buffon zapleten do rozsáhlého sázkařského skandálu, v jehož rámci jsou mimo jiné vyšetřováni brankářovi spoluhráči z italské reprezentace Leonardo Bonucci a Domenico Criscito. Druhý jmenovaný kvůli tomu přišel o účast na mistrovství Evropy. 

Svaz navýšil trest Donimu

Podezřelý je také trenér Juventusu Antonio Conte a policie zadržela například kapitána Lazia Řím Stefana Mauriho a bývalého záložníka Janova Omara Milanetta. Celkem bylo zatčeno 14 lidí v Itálii a dalších pět v Maďarsku. 

V rámci aféry také padly ve čtvrtek další tresty, když Bergamo souhlasilo s odečtem dalších dvou bodů. O šest bodů klub přišel už v průběhu nedávno skončené sezony. 

Svaz také navýšil trest bývalému kapitánovi Atalanty Cristianu Donimu z tří a půl roku zákazu činnosti na pět a půl roku. S odečtem bodů souhlasilo kvůli zapletení do aféry také i šest klubů z nižších soutěží. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK