Dnes je pondělí 15. srpna 2022., Svátek má Hana
Počasí dnes 16°C Místy bouřky

Dobrý anděl Petr Sýkora

Dobrý anděl Petr Sýkora
zdroj: tisková zpráva

Po úspěšném podnikání a prodeji společnosti PAPIRIUS se rozhodlse svým kamarádem a partnerem v byznysu Janem Černým založit nadační fond DOBRÝ ANDĚL. Měli chuť udělat něco dobrého, něco pro jiné lidi… Za necelé 3 roky Dobří andělé pomohli přes 1 000 rodinám s dětmi.

Komu pomáhá Váš nadační fond?

Cílem nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL je podat pomocnou ruku každé rodině v České republice, kde máma, táta, nebo některé z dětí onemocněli rakovinou a rodina se kvůli této nemoci dostala do finanční tísně. Kromě rakoviny DOBRÝ ANDĚL pomáhá i v případě vážných, dlouhodobých onemocnění dětí, která jsou rovněž pro rodinu velmi zatěžující. Jedná se například o cystickou fibrózu, svalové dystrofie, závažné dědičné poruchy metabolismu a další.

Jak to celé funguje?

Výběr příjemců je de facto na odborných lékařích -  lékaři potvrzují diagnózu a léčbu, většinou i detailně znají zázemí rodiny a podmínky, ve kterých rodina žije. Prvním důležitým kritériem je fakt, že se jedná o rodinu s nezaopatřenými dětmi, druhým je diagnóza – onkologické onemocnění dítěte nebo rodiče, nebo jiné vážné onemocnění dítěte, na třetím místě je finanční situace rodiny.

Dobry_Andel_logo_DPH zdroj: tisková zpráva

Je pravda, že příspěvky od dárců se odevzdávají do posledního haléře?

Je to tak. Veškeré peníze, které dárci – Dobří andělé každý měsíc posílají, DOBRÝ ANDĚL vždy první pracovní den v měsíci rozdělí rovnoměrně mezi rodiny nemocných, do posledního haléře. Finance na provoz nadačního fondu jsou vlastní soukromé prostředky - pocházejí z prodeje naší firmy PAPIRIUS společnosti OFFICE DEPOT.

Co obnáší stát se Dobrým andělem?

Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Lidé mohou přispívat, kolik chtějí. Neposuzujeme jednotlivé dárce podle toho, kolik pravidelně posílají. Každý z nás má jiné finanční možnosti.Každý dárce – Dobrý anděl získá přístup k unikátnímu Andělskému účtu, kde přesně vidí rodinu, včetně jejího životního příběhu, které pomáhá.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 15.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,430 24,550
USD 23,990 24,170
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma