"Dřevák" Hertl: Máme lepší tým a potvrdíme to

- MS hokej autor: Danica Klein

Čeští hokejisté sice do čtvrtfinále mistrovství světa postoupili až ze čtvrtého místa a utkají se tak s nejlepším týmem základní části, útočník Tomáš Hertl ale věří, že národní mužstvo dnes proti Švýcarsku potvrdí své kvality. Podle nejmladšího hráče výběru kouče Aloise Hadamczika je kvalita na straně obhájců bronzových medailí. 

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl,zdroj: Profimedia.cz

"Věřím, že máme lepší tým a máme na to, abychom vyhráli," řekl Hertl před duelem, který ve Stockholmu začne ve 14:45. "Musíme do zápasu vstoupit jako s Kanadou a Norskem, kdy jsme byli jako vyměnění. Musíme do toho jít naplno a nedat jim šanci. Myslím si, že teď se spíše bojí oni nás než my jich, i když tady všechno vyhrávali," podotkl útočník pražské Slavie. 

Švýcaři v základní skupině vyhráli všech sedm zápasů, český tým porazili 5:2. Hertl a spol. ale v závěrečném utkání první části turnaje deklasovali Norsko 7:0 a pozvedli si sebevědomí. Dobře si ale uvědomují, že poslední vydařený duel nemusí nic znamenat. 

"Nemyslím si, že bychom byli nějak nahoře. Víme o tom, že Švýcaři vyhráli skupinu, a máme před nimi respekt. Jsme pokorní. Víme, že nám zatím turnaj až na poslední zápas nevycházel, jak jsme předpokládali. Musíme do toho jít na sto procent," uvedl Hertl. 

Urostlý útočník, který by před příští sezonou mohl zamířit do NHL, je rád, že Češi v posledním duelu ukončili střelecké trápení. Zatímco v prvních šesti zápasech skórovali dvanáctkrát, v sedmém dali sedm gólů. "Věděl jsem, že síla v týmu je. Jen nám to tam nepadalo. Teď se to otočilo a ukázali jsme, že hokej hrát umíme," řekl. 

Hertl aktuálně nastupuje v centru druhé formace společně s Jakubem Voráčkem a Jiřím Hudlerem. Podobně důležité mezinárodní utkání jej mezi seniory čeká poprvé. "Nervózní ale nejsem. Beru to jako každý jiný zápas, jen ho chci za každou cenu vyhrát. A doufám, že už taky dám nějaký gól. Není na co čekat," pousmál se Hertl, jenž na šampionátu stále čeká na premiérovou trefu.

Tagy: Česko Švýcarsko čtvrtfinále

Zdroje: ČTK