EL: České volejbalistky vyhrály v Maďarsku i podruhé

- Sport autor: Jakub Procházka

České volejbalistky porazily v odvetném utkání Evropské ligy v Budapešti i podruhé Maďarsko. Po páteční suevrénní výhře 3:0 to byl tentokrát vyrovnaný pětisetový boj se šťastným koncem pro Češky.

O výsledku rozhodla až lepší koncovka tie-breaku, kterou svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera vyhrály po 125 minutách 16:14. Češky tak stále drží naději na postup do Final Four soutěže, kam ovšem projde ze skupiny B jen vítěz. Na první příčku by se večer měly vrátit Bulharky, pokud nezaváhají v Izraeli. 

Stejně jako v pátečním úvodním utkání vstoupily české volejbalistky do prvního setu suverénně, soupeřky přehrávaly přesnější obranou i důraznějším útokem. Postupně zvyšovaly svůj bodový náskok a bez problémů také získaly úvodní sadu.

V dalších dvou setech se ale vývoj utkání otočil. Maďarky zvýšily v bouřlivém prostředí agresivitu i bojovnost, druhý set vyhrály 25:20 a ve třetím český tým získal pouze 13 bodů. V těchto fázích zápasu byl výkon českého týmu hodně kostrbatý a provázely jej časté nevynucené chyby. 

Obrat ve čtvrté sadě a napínavý tie-break

K obratu ve čtvrtém setu zavelely nejproduktivnější české hráčky Havelková, Pastulová, Havlíčková a Kallistová. Důraznějším zakončením se podařilo českým hráčkám získat čtvrtou sadu.

V tie-breaku už český tým vedl 12:9, houževnaté Maďarky ale šňůrou čtyř bodů výsledek na chvíli otočily. V dramatické koncovce se ale prosadily zkušenější české hráčky, a nadále tak svádějí s Bulharskem boj o první příčku ve skupině. 

V dalším dvojzápase Češky přivítají doma Izrael a letní přípravou soutěž před zářijovým mistrovstvím Evropy zakončí v Bulharsku. Závěrečný turnaj EL pro tři nejlepší a domácí Turecko se uskuteční v červenci.

Tagy: Česko Maďarsko zeny volejbal

Zdroje: ČTK