EL: Porto velebí superstřelce a autora hattricku Falcaa

- Sport autor: Jakub Procházka

V rodné Kolumbii se mu říká Tygr (El Tigre) a ve čtvrtek večer proti Spartaku Moskva znovu potvrdil, že na hřišti se chová jako nelítostná šelma, když dal tři z pěti branek svého mužstva.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Útočník Porta Radamel Falcao v Evropské lize hattrickem doslova "rozsápal" obranu ruského celku, kterou nezachránil ani český bek Marek Suchý. Hlavně díky Falcaovi Porto v prvním čtvrtfinálovém zápase zvítězilo vysoko 5:1 a už pomalu může spřádat semifinálové plány. Góly navíc dává i z dost krkolomných pozic. v celém ročníku EL už nastřílel deset branek.

"Tajně jsem snil o tom, že dám jednu branku. Hattrick je něco neuvěřitelného," radoval se po utkání pětadvacetiletý Kolumbijec. Zadáci Spartaku si budou asi dlouho vyčítat, že Falcaovi nechali v pokutovém území tolik prostoru. Právě v místech těsně před brankou hluboce věřící křesťan svým soupeřům nejčastěji zasazuje gólové rány, ale obránci Spartaku vypadali, jako by jeho střelecké varování nebrali vážně. "Tenhle večer si budu pamatovat do konce života," rozplýval se Falcao po svém galapředstavení. 

Nejlepší střelec Evropské ligy

Loni ve své premiérové sezoně v Portu po přestupu z River Plate nastřílel 25 branek ve 26 ligových zápasech. V letošní sezoně se Falcao blýskl jedenácti trefami v lize a deset gólů zaznamenal v Evropské lize, kde je po čtvrtku nejlepším střelcem. 

Za nedůsledné bránění se Falcao hráčům Spartaku odvděčil po svém: první gól vstřelil hlavou po krásné "rybičce", druhý gól po rohu a třetí opět hlavou. Poslední dvě jeho trefy korunovaly vysoký triumf Porta.

Porto se veze na vlně úspěchu

"Já jsem hlavně šťastný, že jsem pomohl k tak důležitému vítězství. Všichni víme, jak je doma Spartak silný. Po čtvrtečním výsledku tam přece jen můžeme jet o něco klidnější," pochvaloval si Falcao, který letos v Evropské lize hattrickem už pokořil i Rapid Vídeň. Už může jen s úsměvem a satisfakcí vzpomínat na rok 2006, kdy si vážně poranil koleno a leckdo jej při jeho pomalém návratu odepisoval. 

Porto zažívá báječné dny. O víkendu v předstihu oslavilo ligový titul, teď má namířeno do semifinále Evropské ligy. "Je fantastické, jak rychle jsme hodili za hlavu oslavy titulu a soustředili se na další práci. Ukázali jsme, že jsme hodně vyspělý tým," pochvaloval si Falcao, který už v Portu definitivně nechal zapomenout na svého argentinského předchůdce Lisandra Lópeze, na jehož místo předloni přišel.

Tagy: fotbal Porto

Zdroje: ČTK