Elitní tenisty Davis Cup nezajímá. Výjimkou je jen šťastný Djokovič

- Tenis autor: von

Český výběr není jediný, který se bude muset o víkendovém klání Davisova poháru obejít bez svých nejlepších hráčů. Většina ostatních týmů také nastoupí v oslabení sestavě. Z nejlepších deseti hráčů světa bude svoji vlast reprezentovat jenom srbský tenista Novak Djokovič.

Podobně bude možná slavit v reprezentačním dresu Srb Novak Djokovič

Podobně bude možná slavit v reprezentačním dresu Srb Novak Djokovič,zdroj: Profimedia.cz

Devětadvacetiletý rodák z Bělehradu se pokusí spravit si náladu po brzkém vyřazení na Australian Open, kde senzačně vypadl už v druhém kole s Denisem Istominem. I díky jeho účasti jsou Srbové doma proti Rusku jasným favoritem.

"Jsem přešťastný, že jsem zpátky tady mezi kluky. Všichni jsme blízcí přátelé a pokaždé je tu unikátní atmosféra," těšil se na Davisův pohár Djokovič.

"Musíme si uvědomit, že Novak hraje za svou zem pravidelněji než kterýkoliv z jeho největších rivalů. Za to si zaslouží uznání a podporu fanoušků," dodal srbský kapitán Nenad Zimonjič.

Vítěz duelu mezi Australany a Čechy nastoupí proti lepšímu z dvojice USA a Švýcarsko. Zemi helvétského kříže chybí čerstvý vítěz Australian Open Roger Federer i světová trojka Stan Wawrinka, takže do čtvrtfinále by bez problémů měli postoupit Američané, kteří mají všechny čtyři nominované hráče do 31. místa na světě.

Úvodní kolo nebude hrát ani druhý z finalistů Australian Open Rafael Nadal, i bez něj jsou ale Španělé v Chorvatsku favoritem, protože domácím chybí světová sedmička Marin Čilič. Volno má i první hráč žebříčku Brit Andy Murray, domácím Kanaďanům zase chybí Miloš Raonic.

Do velkých problémů se dostali Argentinci. Obhájcům titulu totiž kvůli bolavému zápětí chybí strůjce loňského triumfu Juan Martín del Potro, favoritem tak v Buenos Aires bude hostující Itálie.

Čtvrtfinále Davisova poháru je na programu v dubnu.

Program 1. kola:

Austrálie - ČR (Melbourne), Argentina - Itálie (Buenos Aires), Německo - Belgie (Frankfurt), USA - Švýcarsko (Birmingham), Japonsko - Francie (Tokio), Kanada - Británie (Ottawa), Srbsko - Rusko (Niš), Chorvatsko - Španělsko (Osijek).

Tagy: Davis Cup

Zdroje: ČTK