Erbanová se vydala do Soči s prstýnkem, zasnoubená ale není

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

S novým prstýnkem na levé ruce se do dějiště olympijských her v Soči vydala rychlobruslařka Karolína Erbanová. Neznamená to ale, že by se jedenadvacetiletá týmová kolegyně Martiny Sáblíkové zasnoubila, jen stejně jako před Vancouverem dostala od maminky prstýnek pro štěstí. 

Karolína Erbanová

Karolína Erbanová,zdroj: Getty Images

"Už jsem čekala, jestli ho dostanu. A včera mi ho dala," usmívala se Erbanová před dnešním odletem do dějiště olympijských her. Na ruce přitom měla i předešlý 'olympijský' prstýnek. "Snad mi pomůže k super výsledku," přála si Erbanová, která by se ráda na kilometrové trati přiblížila k medailovým pozicím. 

Slavnější Sáblíková si také s sebou vezla do Soči talisman pro štěstí. "Mám jen jednoho plyšáka, kterého vozím vždy. Moc si na to nepotrpím. Kdybych si měla vzít všechny předměty pro štěstí, které jsem dostala, tak bych potřebovala ještě jeden kufr," pousmála se Sáblíková, která poslední rok vozí malého medvěda. 

"Ještě mám na báglu jednoho malého, kterého mám už čtyři roky. To ale spíše proto, že když se na něj podívám, vzpomenu si na předešlé akce," vysvětlila dvojnásobná olympijská šampionka z her ve Vancouveru. Mnohem důležitější ale pro ni bylo, že má v kufru brusle a kombinézu. "Ostatní věci se vždy dají sehnat," řekla v klidu. 

S tajemným dárkem na olympiádu odletěla biatlonistka Gabriela Soukalová, která dostala balíček od sestry. "Jenomže ona mi hrozně kladla na srdce, že to nesmím otvírat, až v letadle. Tak jsem nejdřív byla podezřívavá, protože jsem se bála, jestli si to vůbec budu moct vzít s sebou na palubu. Ona říkala, ať se nebojím, že to bude v pohodě. Ale jsem hrozně zvědavá, co to bude," přiznala Soukalová. Lehne nervózní byla i z toho, co vlastně dostala. "To bude určitě nějaká... Moje ségra je taková docela hodně ztřeštěná," pousmála se. 

Tagy: rychlobruslařka Olympiáda v Soči ZOH 2014

Zdroje: ČTK