Dnes je pondělí 20. března 2023., Svátek má Světlana
Počasí dnes 13°C Dešťové přeháňky

Eva Adamczyková je podruhé mistryní světa ve snowboardcrossu

Eva Adamczyková je podruhé mistryní světa ve snowboardcrossu
Eva Adamczyková | zdroj: Profimedia

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková na mistrovství světa v Bakuriani ovládla všechny své jízdy včetně finálové a navázala na titul z roku 2019. Je to její první vítězství po vážném úrazu v prosinci 2021.

Snowboardcrossaři měli původně absolvovat ve čtvrtek kvalifikaci a v pátek závod, kvůli nepříznivé předpovědi počasí ale pořadatelé přesunuli celý program na dnešek. A pro olympijskou vítězku z roku 2014 Adamczykovou to byl šťastný den. Ve velkém stylu zvládla ranní osmifinále, které nahradilo kvalifikaci, i následné čtvrtfinále. V semifinále se poprvé utkala s úřadující olympijskou šampionkou Lindsey Jacobellisovou a opět vyhrála, i když s menším náskokem.

V boji o medaile použila osvědčenou strategii, kdy v první zatáčce získala rychlost a vzápětí se dostala do čela. Vypracovala si výrazný náskok před trojicí soupeřek. Dvacetiletá Australanka Josie Baffová ji pak sice stíhala, ale nedohonila. Bronz získala pětinásobná mistryně světa Jacobellisová z USA.

Adamczyková (dívčím jménem Samková) prožila snový návrat na vrcholnou scénu. Ve Světovém poháru byla v této sezoně nejlépe čtvrtá, ale na MS dominovala. „Musela jsem vyhrát, protože jsem změnila příjmení a Eva Adamczyková ještě zlato nemá,“ žertovala při televizním rozhovoru v cíli čerstvá mistryně světa, která se v této sezoně vrátila po zlomeninách obou nohou u kotníků.

„Snažila jsem se užít si to a jet co nejrychleji. Dávala jsem do toho všechno, protože je to vyrovnanější než před čtyřmi lety. Jsem maximálně šťastná,“ dodala trojnásobná medailistka z MS. Vedle dvou titulů má ještě předloňský bronz.

Už v předkole překvapivě vypadli oba obhájci titulu, Britka Charlotte Bankesová a Španěl Lucas Eguibar. Na trůnu je vystřídali Adamczyková a Rakušan Jakob Dusek, jenž na cílové čáře díky kopnutí prkna porazil Němce Martina Nörla.

Zdroje:
ČT sport

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 20.3.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,930 24,050
USD 22,350 22,530
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma