Fanoušci, kteří si naplánovali rvačku, mátli policii změnou míst

- Sport autor: Jakub Procházka

Asi 300 fanoušků fotbalových klubů, kteří se v neděli odpoledne střetli u Dlouhé Třebové na Orlickoústecku, místo srážky do poslední chvíle měnili. Policisté proto museli na silnicích postavit dopravní hlídky. Akci ale překazili už v zárodku.

Díky hlídkám překazili celou akci hned na začátku, informoval mluvčí pardubické policie Jozef Bocán. 

"Během dne bylo místo plánovaného střetu několikrát změněno, část fanoušků se přesouvala autobusy, další osobními automobily. Proto byly nasazeny dopravní hlídky," uvedl Bocán. Podle něj se účastníci domlouvali mobilními telefon, střet byl také plánován pomocí e-mailové komunikace. 

Policisté z Pardubického kraje přizvali k zásahu také kolegy z Královéhradeckého a Moravskoslezského kraje a z Prahy. Celkem bylo nasazeno několik set lidí. "Incident trval maximálně jeden a půl minuty," uvedl Bocán. K ukončení střetu podle něj napomohl policejní vrtulník, který létal nad hlavami účastníků. 

Fans Sparty a Baníku?

Bocán nechtěl potvrdit, zda šlo o fanoušky Sparty Praha a Baníku Ostrava, jak uvedla některá média. Místo střetnutí si mohli vybrat například proto, že leží na hlavní železniční trati a zhruba na polovině cesty mezi oběma městy. 

Policie vyšetřuje, zda se někteří z aktérů nedopustili potyčkou výtržnictví či některého přečinu. Z trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka je podezřelý dvaatřicetiletý muž z Prahy, u kterého policisté objevili na pravé ruce vytetovaný hákový kříž.

Dva přestupky se týkají ničení oplocení v České Třebové, v jednom případě se škodou 2000 a ve druhém 4000 korun. Policisté také zadrželi člověka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Při zásahu nebyl nikdo z účastníků ani policistů zraněn. "Obviněn zatím nikdo nebyl," řekl Bocán.

Tagy: rvačka policie fanoušci sparta banik

Zdroje: ČTK