Fantazie! Biatlonistky si podmanily štafetu v Oberhofu

- Lyžování autor: Petr Hašek

Český biatlon si připsal další velký úspěch. Kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková triumfovalo ve štafetě Světového poháru v německém Oberhofu. Na vítězství v tomto závodě čekaly české biatlonistky přes 17 let.

České biatlonistky se radují z triumfu ve štafetě v Oberhofu

České biatlonistky se radují z triumfu ve štafetě v Oberhofu,zdroj: Isifa.com

„Mám z toho velikou radost. Jsem spokojený, šťastný a nadšený,“ řekl štafetový trenér Zdeněk Vítek v České televizi. „Nikoho bych nevyzvedával, holky podaly týmový výkon a všechny se toho zhostily výborně, a proto vyhrály,“ doplnil.

Závod pro české barvy solidně rozjela Puskarčíková, která předávala Soukalové jako šestá. Hrdinka z olympijských her v Soči se více než na střelnici trápila pří výjezdu z nich. Po ležce musela sbírat ztracenou hůlku, kterou při následném výjezdu ze stojky po srážce se soupeřkou dokonce zlomila.

Rychle ale dostala novou a Landovou vyslala na trať na třetím místě. Ani nejmladší členka českého týmu se nenechala zahanbit a předvedla vyrovnaný výkon. Musela sice dvakrát dobíjet, ale jelikož na střelnici chybovaly i soupeřky, tak Vítkové předávala jako průběžně třetí.

Česká finišmanka dostala tým poprvé do vedení a v závěru závodu si to o vítězství rozdala v přímém souboji s Francouzkou Bescondovou. Z poslední střelecké zastávky sice vyjížděly společně, ale v závěrečné dvoukilometrové části trati měla víc sil Vítková. Do cíle dojela s devítivteřinovým náskokem před Francouzkou.

Štafetový úspěch přinesl radost celému českému týmu. „Od závodníků, přes trenéry, servismany, až po maséry, lékaře a další členy mančaftu. Úspěch ve štafetách je radost, která se prostě násobí,“ dodal trenér Vítek.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo)- ženy, štafeta 4x6 km:

1. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) 1:16:56,0 (0 trestných okruhů + 7 dobíjení), 2. Francie (Bollietová, Dorinová-Habertová, Braisazová, Bescondová) -8,9 (0+8), 3. Bělorusko (Skorinová, Dubaresevová, Pisarevová, Domračevová) -1:06,8 (1+8), 4. Norsko -1:12,7 (1+10), 5. Itálie -1:13,7 (0+8), 6. Ukrajina -1:19,0 (0+6).

Tagy: světový pohár biatlon česká biatlonistka

Zdroje: ČTK