Fed Cup má přednost! Halepová odložila operaci a proti Češkám nakonec nastoupí

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Rumunské tenistky nakonec proti Česku v 1. kole Fed Cupu nastoupí i se svojí největší hvězdou, světovou dvojkou Simonou Halepovou. Ta se rozhodla odložit naplánovanou operaci nosu a na duel s obhájkyněmi titulu bude připravena. Kromě Halepové v rumunské nominaci figurují i Irina-Camelia Beguová (31. v žebříčku WTA), Monica Niculescuová (40.) a Andreea Mituová (96.). 

V rumunské nominace figuruje i světová dvojka Simona Halepová

V rumunské nominace figuruje i světová dvojka Simona Halepová,zdroj: Profimedia.cz

Předloňská finalistka Roland Garros začátkem týdne oznámila, že jde na operaci nosu, která ji má zbavit opakujících se infekcí, a proto Fed Cup vynechá. Rozhodnutí ale přehodnotila. "Jsem nadšená. Je to skvělá zpráva, že se Simona Halepová rozhodla nastoupit. Odložila operaci a je připravena hrát," řekla Tecsorová na webu Rumunské tenisové federace při dnešním oznámení nominace.

Češky vyhrály uplynulé dva ročníky soutěže a do Rumunska poletí v momentálně nejsilnější sestavě. Kapitán Petr Pála v úterý nominoval světovou sedmičku Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou (12.), Barboru Strýcovou (48.) a Denisu Allertovou (66.). Kvůli dlouhodobé nemoci chybí světová devítka Lucie Šafářová.

Tagy: fed cup české tenistky

Zdroje: ČTK