Federer chce na trávě zapomenout na bolestnou porážku z Paříže

- Tenis autor: Danica Klein

Švýcarský tenista Roger Federer věří, že v Halle získá první letošní titul. K ukončení nejdelší série bez turnajového triumfu od roku 2000 by měl jednatřicetiletému třetímu hráči světa pomoci přechod na oblíbený travnatý povrch. 

Roger Federer

Roger Federer,zdroj: Getty Images

"Halle je jeden z mých nejoblíbenějších podniků na okruhu a samozřejmě, že k tomu hodně pomohly i moje tamní úspěchy," řekl Federer, který na tradičním přípravném turnaji před třetím grandslamem sezony Wimbledonem získal pět titulů. "Získat tady titul by bylo před Wimbledonem skvělé," dodal. 

Vítěz rekordních 17 grandslamů doufá, že právě v Halle napraví dosud nepříliš povedenou sezonu. V ní bývalý první hráč světa jen jednou postoupil do finále, jinak většinou končil v semifinále nebo čtvrtfinále a jednou vypadl dokonce ve třetím kole. 

Naposledy ho ve čtvrtfinále Roland Garros zastavil Francouz Jo-Wilfried Tsonga, se kterým Federer neuhrál ani set. "Rozhodně jsem nečekal, že budu sbírat tituly jak na běžícím pásu. Navíc až do toho zápasu jsem hrál dobře. Něco takového se prostě občas stane. Naštěstí jsem takových dnů měl během kariéry málo a doufám, že to tak bude i pokračovat," uvedl Švýcar. 

Federer se také v Německu po dvou letech představí ve čtyřhře. Hrát bude s domácím Tommym Haasem, který ho loni v Halle porazil ve finále dvouhry. "Debla moc často nehraju, protože nechci riskovat zranění. Ale teď přišel čas na nějakou změnu a třeba mi to trochu pomůže i do singlu," prohlásil.

Tagy: Halle turnaj

Zdroje: ČTK