Federer v nové sezoně vsadí na větší raketu

- Tenis autor: Sebastian Kantor

Nejen s novým trenérem, ale i s větší raketou se švýcarský tenista Roger Federer představí v nové sezoně. Po nevydařeném roce angažoval držitel 17 grandslamových titulů jako druhého kouče švédskou legendu Stefana Edberga a dnes v Brisbane oznámil, že po letním nevydařeném experimentu vsadí na raketu s větším rámem. 

Roger Federer

Roger Federer,zdroj: Getty Images

Dvaatřicetiletý rodák z Basileje v červenci zkoušel raketu s větší hlavou na dvou antukových turnajích v Gstaadu a v Hamburku, ale nedařilo se mu. Nyní se k ní vrátil a v přípravě měl dost času se s ní sžít. 

"Teď už cítím, že je pravý čas na změnu. S novým modelem jsem trénoval dva a půl týdne a získal jsem jistotu. Vyhovuje mi," řekl v Brisbane, kde zahájí sezonu poprvé v úspěšné kariéře. 

 

Nasazený bude jako jednička a v prvním kole má volný los. Na úvodním turnaji s ním ještě Edberg nebude, trenérský štáb rozšíří až na Australian Open v polovině ledna. 

"Mé cíle pro Brisbane i Melbourne jsou jednoduché: hrát co nejlíp to půjde a najít znovu rytmus. Příprava byla výborná a delší než obvykle," dodal Federer, jenž o Vánocích také oznámil, že s manželkou Mirkou očekávají narození třetího potomka. 

Dlouholetý lídr světového žebříčku letos neprošel ani na jednom ze čtyř grandslamů do finále, což se mu nestalo 11 let. V žebříčku se navíc propadl až na šesté místo. 

Zdroje: ČTK