Fenomén Váňa: Když přijde Gott, asi pojedu i za rok

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

Žokej Josef Váňa, který v téměř devětapadesáti letech poosmé zvítězil ve Velké pardubické, nevyloučil účast ani v příštím ročníku. Na tribuně by se ale prý musel objevit zpěvák Karel Gott. "Jestli za rok přijde fandit pan Karel Gott, tak to možná ještě jednou zkusím, ale nezaručuji to," řekl Váňa.

S Gottem Váňa osobně mluvil před letošním dostihem a zpěvák se mu omluvil. "Letos nemohl, protože měl koncert s fanynkami, ale řekl, že příští rok všechny termíny stopne," dodal Váňa.

"Teď mě bolí noha"

Gott podle svého spolupracovníka Jana Adama skutečně na rok 2012 plánuje, že by do Pardubic přijel. "Je naprosto jisté, že pokud pan Váňa bude zkoušet za rok vyhrát podeváté, tak mu Karel bude z hlediště určitě fandit," řekl Adam.

Otázka Váňovy účasti ve Velké pardubické se kvůli žokejovu věku a zdravotním problémům řeší každým rokem. Na kolik procent tedy přijede za rok, není jisté. On sám hodinu po doběhu dle svého naturelu řekl: "Teď mě bolí noha, kterou jsem si narazil o bariéru, takže říkám na žádné (procento). Ale uvidíme, jak přezimujeme."

Váňa, který 20. října oslaví 59. narozeniny, startoval ve Velké pardubické popětadvacáté a poosmé vyhrál. Čtyřikrát to dokázal s Železníkem, jednou s Vronským a třikrát včetně letoška s koněm Tiumenem.

Zdroje: ČTK