Ferguson dává po 27 letech sbohem United. Trenéra od léta nahradí Moyes

- Fotbal autor: Danica Klein

Britská média mají jasno, Alexe Fergusona podle nich na lavičce fotbalistů Manchesteru United nahradí David Moyes. Kouč Evertonu se ve středu večer sešel s předsedou liverpoolského klubu Billem Kenwrightem a některé deníky očekávaly, že už během dneška bude potvrzen jeho příchod na Old Trafford. 

Alex Ferguson

Alex Ferguson,zdroj: Getty Images

Kenwright po jednání s Moyesem smířeně konstatoval, že pro udržení padesátiletého skotského trenéra v klubu toho může udělat jen velmi málo. Moyesovi v červnu vyprší v Evertonu smlouva. "Pro náš klub pracoval skvěle. Nyní má plné právo se rozhodnout podle svého," citovala Kenwrighta po schůzce agentura Reuters. 

Hned po středečním Fergusonově oznámení, že po sezoně po 27 letech v Manchesteru skončí, se Moyes stal pro sázkové kanceláře největším favoritem. Až daleko za ním je v předpovědích bookmakerů portugalský trenér Realu Madrid José Mourinho

Ferguson už před třemi lety prohlásil, že jeho nejvhodnějším pokračovatelem u týmu United by byl právě krajan Moyes. Toho na lavičce Evertonu, kde působí jedenáct let, čekají v závěru anglické ligy ještě utkání s West Hamem a Chelsea. Jednasedmdesátiletý Ferguson se s týmem, který dovedl k třinácti mistrovským titulům, rozloučí 19. května proti West Bromwichi, což bude jeho 1500. zápas na manchesterské lavičce. 

Nijak nadšený z vývoje situace nejspíš není útočník Wayne Rooney, který údajně uvažuje o odchodu z Manchesteru. Do klubu totiž přestoupil právě z Evertonu, kde si s Moyesem zrovna nepadli do oka. Ve své autobiografii Rooney dokonce napsal, že chtěl odejít prakticky kamkoliv, jen aby se trenéra zbavil. 

Také fanoušci United reagovali na spekulace o Moyesovi se smíšenými pocity. Obávají se, že úspěšná éra po jeho příchodu skončí. "Ano, Ferguson odchází v pravý čas, ale náhrada je špatná. (Moyes) nemá žádné zkušenosti s Ligou mistrů, není na ni připravený," řekl příznivec manchesterského klubu Dave Pawson. 

"Pokud to bude David Moyes, poblahopřeji mu a zároveň ho budu litovat," řekl bývalý trenér Manchesteru United Tommy Doherty. "Jak můžete v něčem pokračovat, když víte, že to je nemožné?" dodal.

Tagy: trenér Manchester United

Zdroje: ČTK