Finalistka Wimbledonu na kolenou. Češi vstoupili do Hopman Cupu vítězně

- Tenis autor: Petr Hašek

Českému tenisovému páru Lucii Šafářová a Adamu Pavláskovi se vstup do Hopmanova poháru vydařil na jedničku. Na úvod soutěže smíšených párů v Perthu porazil Kanaďany Eugenii Bouchardovou a Vaska Pospisila 2:1 na zápasy.

Lucie Šafářová s Adamem Pavláskem při smíšené čtyřhře

Lucie Šafářová s Adamem Pavláskem při smíšené čtyřhře,zdroj: Isifa.com

V prvním duelu si připsala cenný skalp skvěle hrající Šafářová, která přehrála sedmou hráčku světového žebříčku Bouchardovou 6:0 a 6:4. „To bylo perfektní. Tlačila jsem od prvního míče a je to ten nejlepší start do sezony, jaký jsem si dokázala představit,“ řekla 27letá Šafářová po výhře nad loňskou finalistkou Wimbledonu.

Parťák světová šestnáctky Pavlásek sice následně podle očekávání nestačil na Pospisila, ale poslední slovo měli přeci jen Češi. Rozhodující smíšenou čtyřhru vyhráli 6:4 a 6:2. „Adam pomoc nepotřeboval, hrál výtečně,“ ocenila Šafářová dvacetiletého tenistu. „Jsem rád, že jsme to zvládli,“ doplnil Pavlásek.

V rámci skupiny A se české duo následně ještě utká v úterý s Itálií a ve čtvrtek změří síly se Spojenými státy, za které hraje i světové jednička Serena Williamsová. Vítěz skupiny postoupí do finále.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu - skupina A: 

ČR - Kanada 2:1 
Šafářová - Bouchardová 6:0, 6:4, Pavlásek - Pospisil 6:7 (5:7), 2:6, Šafářová, Pavlásek - Bouchardová, Pospisil 6:4, 6:2.

Tagy: český tenista Lucie Šafářová Hopman Cup

Zdroje: ČTK