Finští hokejisté při oslavách rozbili mistrovský pohár

- Sport autor: Jakub Procházka

Bouřlivé oslavy finských hokejistů po triumfu na světovém šampionátu na Slovensku odnesl mistrovský pohár, který hráči poničili. I když se jednalo o kopii, finský hokejový svaz se za některé "excesy" během oslav omluvil.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Hokejisté Suomi se stali v neděli podruhé v historii mistry světa, navíc díky drtivé výhře 6:1 nad svým rivalem ze Švédska. Zisk zlata po šestnácti letech vyvolal v zemi vlnu euforie a mohutně slavili i hráči, které v pondělí večer přivítalo na náměstí v Helsinkách více než 100 tisíc lidí. 

Na opravě poháru se pracuje

V té době byla ještě mistrovská trofej v pořádku, v průběhu dalších hodin však přišla k úhoně. Představitelé finského hokeje zprvu nebyli schopni odpovědět na otázky novinářů, zda se jedná o originál či kopii, uklidnil je až mluvčí Mezinárodní hokejové federace Szymon Szemberg. "Praxe je taková, že se dává kopie. Má to své důvody," uvedl. 

S originálem trofeje se mohou hráči "polaskat" jen těsně po vyhraném finálovém zápase, a to na pouhých deset minut. Pak už se musejí spokojit s kopií.

Svaz oznámil, že na opravě poháru se už pracuje a na cestu k jednotlivým členům týmu po vzoru Stanley Cupu by se měl v pátek vydat v původním stavu. "Je nám líto, že během pondělních oslav došlo k několika excesům, které se neslučují s hodnotami finského hokeje. Budeme se snažit, aby k takovým událostem už nedocházelo," uvedli představitelé finského svazu.

Tagy: Finsko oslavy hokej MS

Zdroje: ČTK