Floridský panter Kuba zřejmě české hokejisty na MS neposílí

- MS hokej autor: Danica Klein

Podle serveru iSport.cz se má šestatřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2001 po skončení sezony Panthers podrobit operaci pochroumaného kolena. Stavitelné národního týmu měli zájem i o beka Radka Gudase z Tampy Bay, ale ten musí po skončení základní části na farmu do celku Syracuse Crunch. 

Filip Kuba

Filip Kuba,zdroj: Profimedia.cz

Kuba sice v NHL v dresu Panthers nastupuje, ale potíže s kolenem jej limitují. Generální manažer českého národního týmu Slavomír Lener ale nechtěl Kubovu situaci komentovat vzhledem k tomu, že Florida ještě hraje a kluby v NHL zdravotní stav hráčů tají. Kuba naposledy nastoupil za reprezentaci na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010. V této sezoně si připsal ve 42 zápasech devět bodů za gól a osm přihrávek. 

V plánech pro šampionát byl v plánech trenéra Aloise Hadamczika Kuba společně s dalšími třemi předpokládanými posilami z NHL Janem Hejdou z Colorada, Zbyňkem Michálkem z Phoenixu a Ladislavem Šmídem z Edmontonu. Chtěl i dvaadvacetiletého Gudase, který od své premiéry v NHL v polovině března pravidelně nastupuje za Lightning. 

"Mluvil jsem s generální manažerem Tampy Bay Stevem Yzermanem a říkal, že mají v týmu hodně evropských hráčů, a pokud by chtěl vyhovět všem, tak by nedal mužstvo na play off dohromady," potvrdil Lener, že Gudas dohraje ročník v AHL. 

"Mrzí nás to, protože Radko hraje velmi dobře. Je to typ beka, který by se nám hodil. Hraje důrazně a má zodpovědný přístup k defenzívě," doplnil Lener na adresu Gudase, který má na kontě v NHL z 21 zápasů pět bodů za dvě trefy a tři přihrávky. Posbíral i 38 trestných minut a dvakrát se už ve slavné soutěži popral.

Tagy: nominace Tampa Bay obránce

Zdroje: ČTK