Dnes je sobota 27. dubna 2024., Svátek má Jaroslav
Počasí dnes 16°C Polojasno

Fotbalisté Arsenalu po penaltovém rozstřelu vyhráli anglický Superpohár

Fotbalisté Arsenalu vyhráli anglický Superpohár | zdroj: Profimedia

Fotbalisté Arsenalu vyhráli anglický Superpohár. V duelu s Manchesterem City od 77. minuty sice prohrávali, ale v jedenácté minutě nastavení zásluhou Leandra Trossarda vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli jednoznačně 4:1.

Vzhledem k tomu, že City vyhrálo v minulé sezoně Premier League i Anglický pohár, nastoupil proti němu loňský vicemistr Arsenal. Svěřenci Pepa Guardioly šli díky Coleu Palmerovi do vedení, ale náskok neudrželi a pak neproměnili dva pokutové kopy. Kevin de Bruyne nastřelil břevno a Rodriho vychytal brankář Arsenalu Aaron Ramsdale. Naopak exekutoři londýnského klubu byli ve Wembley stoprocentní, definitivně rozhodl Fabio Vieira.

Arsenal vyhrál Superpohár posedmnácté a posunul se na druhé msto historických tabulek za Manchester United. "Je to znamení, že teď můžeme jít a porazit Manchester City ve velkém zápase, kdy o něco jde. Nejsem si jistý, že to bude v této sezoně. Ale ten mentální blok je pryč," řekl ITV gólman vítězů Ramsdale.

Manchester City prohrál v duelu o Superpohár potřetí za sebou. Loni podlehl Liverpoolu a v roce 2021 Leicesteru.

Kurzovní lístek: 27.4.2024 Exchange s.r.o.