Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 12°C Polojasno

Fotbalisté Plzně počtvrté vyhráli a vedou ligu

Radim Řezník z Plzně střílí gól do sítě Liberce. | zdroj: Profimedia

Fotbalisté Plzně ve čtvrtém kole první ligy zvítězili v Liberci 1:0, naplno bodovali i počtvrté v sezoně nejvyšší soutěže a poskočili do čela tabulky o dva body před Spartu. Ostrava porazila Pardubice 3:1, Slovácko zdolalo nováčka Hradec Králové 1:0 a stejným výsledkem vyhrály Teplice nad Jabloncem.

O plzeňském triumfu rozhodl v 51. minutě Radim Řezník. Liberec měl tlak i šance, ale ztrátu nedotáhl a s jedním bodem je na poslední příčce. Západočeši spolu s mistrovskou Slavií, která odehrála o zápas méně, naopak jako jediní zůstávají stoprocentní. Viktoria se dobře naladila na čtvrteční úvodní utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy (EKL) proti CSKA Sofia.

Všechny góly v Ostravě padly až ve druhém poločase. Na branku Daniela Tetoura ještě odpověděl Dominik Kostka, ale zásah střídajícího Brazilce De Azeveda z 73. minuty už byl vítězný. Třetí ligovou výhru Baníku po sobě ještě pojistil třetí trefou další náhradník Jiří Klíma. Ostrava doma v lize nenašla přemožitele podesáté v řadě. Pardubice dál čekají na premiérové vítězství v sezoně.

profimedia-0627120015 Fotbalisté Bohemians děkují divákům. V Ďolíčku dokázali vzít dva body Spartě. | zdroj: Profimedia

O třetí výhře Slovácka v tomto ročníku rozhodl v 51. minutě Daniel Mareček, který o devět minut později dostal červenou kartu. Na tribunu byl po protestech v 75. minutě vykázán i domácí trenér Martin Svědík. Hradec Králové přesilovku nevyužil a po úvodních třech remízách 1:1 v lize poprvé vyšel naprázdno. "Votroci" zaváhali po sérii 16 soutěžních zápasů bez porážky.

Teplicím zařídil premiérové body v sezoně Štěpán Krunert brankou z 10. minuty. Jablonec v nejvyšší soutěži nezvítězil potřetí za sebou. "Skláři" přerušili proti severočeskému rivalovi sérii předchozích sedmi proher. Jablonec před úvodním duelem 4. předkola EKL se Žilinou nevyhrál posledních pět soutěžních duelů.

Shrnutí výsledků 4. kola první fotbalové ligy

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 51. Řezník. Rozhodčí: Hrubeš - Antoníček, Hurych - Adam (video). ŽK: Koscelník - Pernica, Chorý, Hruška, Janošek, Brabec, Hybš, Káčer. Diváci: 3890.

Baník Ostrava - FK Pardubice 3:1 (0:0)

Branky: 54. Tetour, 73. De Azevedo, 85. Klíma - 72. Kostka. Rozhodčí: Petřík - Vlček, Pochylý - Zelinka (video). ŽK: Kaloč - Chytil, Čihák, Čelůstka. Diváci: 5723.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 51. Mareček. Rozhodčí: Batík - Hájek, Ratajová - Pechanec (video). ŽK: Petržela, Svědík (trenér) - Vlkanova, Urma, Vašulín. ČK: 60. Mareček, 75. Svědík (trenér, oba Slovácko). Diváci: 3657.

FK Teplice - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 10. Krunert. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Machálek (video). ŽK: Moulis, Laňka, Čtvrtečka - Zelený, Kubista, Surzyn. Diváci: 2225.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45.+2 Dostál - 55. Pavelka. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Horák - Adam (video). ŽK: Necid (Bohemians). Diváci: 3905.

MFK Karviná - Fastav Zlín 2:3 (1:0)

Branky: 23. Buchta, 47. Papadopulos - 59. Fillo, 79. Poznar z pen., 90.+2 Cedidla. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Vodrážka - Julínek (video). ŽK: Túlio - Hlinka, Janetzký. Diváci: 1597.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 36. Kuchta, 83. Schranz. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Hrabovský - Franěk (video). ŽK: Plechatý - Kúdela, Hromada. ČK: 45.+1 Smrž (M. Boleslav). Diváci: 3712.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 3:3 (0:2)

Branky: 53. Jemelka, 87. Zifčák, 90.+7 Poulolo - 9. Bassey, 41. Čavoš, 61. Tolno. Rozhodčí: Černý - Kotík, Váňa - Hrubeš (video). ŽK: Hála, Jemelka, Poulolo, Chvátal, Jílek (trenér) - Talověrov, Valenta. Diváci: 3619.