Fotbalový král Raúl je pyšný na to, jak Schalke zatočilo s Interem

- Sport autor: Jakub Procházka

Sedmkrát za sebou se v minulých sezonách legendární fotbalový útočník Raúl González loučil s Ligou mistrů už v osmifinále, ale jen co opustil slavný Real Madrid, zlomil toto prokletí v provinčním Schalke 04.

Německý klub dotáhl až k senzační bitvě o finálovou účast a teď věří, že se spoluhráči překvapivým vyřazením obhájce Interu Milán ještě neřekli poslední slovo. 

Raúl, který už načal osmou desítku svých tref v LM, ale také tuší, že nadcházející dvojzápas s Manchesterem United bude pro Schalke zatím nejtěžší zkouškou. Teď si ale třiatřicetiletý kanonýr ještě chvíli chce vychutnávat opojné pocity po vyřazení Interu. 

"Je neuvěřitelné, co jsme dokázali, a jsem na nás hrdý. Dvakrát jsme porazili úřadující šampiony a byli lepší v obou zápasech. Opravdu hodně si to užívám," líčil nadšeně Raúl, který se proti Interu trefil v obou zápasech a upevnil si postavení v čele historické tabulky kanonýrů v LM. "Ale to teď není důležité. Hlavní je, že jsme poprvé v semifinále," připomněl Raúl, že tradiční německý klub čeká premiérová účast mezi elitní čtyřkou soutěže. 

Gelsenkirchen leží Raúlovi u nohou

Jestliže začátky Raúlova angažmá v Schalke byly na startu sezony minimálně rozpačité, teď mu leží u nohou celý Gelsenkirchen. Raúl se po příchodu z Realu rozkoukával a první gól v německé lize dal až v šestém kole. Pak se ale rozjel, stihl dva hattricky a nasázel už dvanáct branek. 

Je také symbolem šokujícího tažení Schalke Ligou mistrů. V soutěži se už trefil pětkrát, tři zásahy si schoval na klíčové boje v play-off. Ve čtvrtfinálových zápasech pokaždé pokořil i Inter. K Raúlovi vzhlížejí i jeho spoluhráči. "Je to neuvěřitelný hráč, ale vážíme si ho také hlavně jako člověka. Jeho přístup, profesionalita a pracovitost jsou motivací pro nás všechny," prohlásil obránce Christoph Metzelder. 

"Proč bychom si neměli věřit"

Raúl už v minulosti s Realem třikrát Ligu mistrů vyhrál, ale naposledy se s pohárem polaskal před devíti lety. Jeho zkušenosti jsou nepřeberné, nikdo v týmu Schalke naopak nebyl dál než v semifinále Ligy mistrů. Teď Raúl může snít o tom, že prestižní soutěž vyhraje i s méně věhlasným týmem.

"Proč bychom si nemohli věřit. Povedly se nám už velké věci, ale teď to už musíme dostat ven z hlavy. Semifinále s Manchesterem bude opravdu komplikované," vyhlížel Raúl souboj s anglickým gigantem, kterého Schalke poprvé vyzve za dva týdny. 

Byl by to velký šlágr, kdyby Schalke přešlo i přes Manchester United a ve finále narazilo na Real, odkud byl Raúl před sezonou s díky vypoklonkován jako nepotřebný a neperspektivní hráč. Takový scénář je pořád reálný, byť Real se ve druhém semifinále musí vypořádat s favorizovanou Barcelonou.

Tagy: barcelona fotbal real

Zdroje: ČTK