Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela

Fourcade se neztratil ani mezi běžci na lyžích. Jeho prioritou však zůstává biatlon

Martin Fourcade si vyzkoušel start mezi běžci na lyžích | zdroj: Profimedia

Ačkoliv do Světového poháru biatlonistů naskočí Martin Fourcade až ve středečním vytrvalostním závodu, letošní premiéru mezi světovou elitou má již za sebou.

Nejlepší biatlonista posledních čtyř sezon se totiž ve finském Kuusamu zúčastnil úvodních závodů Světového poháru v běhu na lyžích a mezi běžci specialisty si vůbec nevedl špatně, když v závodu volnou technikou na 10 km obsadil 23. místo, jen 43 vteřin za vítězným Norem Martinem Johnsrundem Sundbym.

Až za Martinem Fourcadem doběhl do cíle Martin Jakš či dvojnásobný olympijský vítěz ze štafety Daniel Richardsson. Konkurenci mezi běžci specialisty si sedmadvacetiletý Francouz vyzkoušel už v roce 2012, kdy ve švédském Gällivere obsadil v závodě na 15 km volně 48. místo.

Fourcade sice stále trvá na tom, že jeho prioritou nadále zůstává biatlon, zároveň však předem avizoval, že v případě úspěchu v Kuusamu pravděpodobně absolvuje i další běžecké závody.