Frankfurt se dohodl s Kadlecem. Letenský klub mu svolení k přestupu nedal

- Fotbal autor: Danica Klein

Eintracht Franfurt je podle deníku Bild dohodnutý na přestupu s reprezentačním útočníkem Václavem Kadlecem. Zájem sparťanského fotbalisty o odchod do šestého týmu uplynulého ročníku bundesligy potvrdil i hráčův manažer Pavel Paska. Letenský klub mu ale podle listu zatím svolení k přestupu nedal a snaží se vyjednat co nejvyšší odstupné za jednadvacetiletý talent. 

Václav Kadlec

Václav Kadlec,zdroj: Getty Images

"Václav chce do Frankfurtu. Vidí tam dobré šance, jak by se mohl dál fotbalově rozvíjet," cituje dnešní Bild Pasku. Kadlec má ve Spartě smlouvu ještě na příští sezonu. Podle deníku kluby jednají o částce okolo 2,3 milionu eur (téměř 60 milionů korun), podle dřívějších zpráv v německém tisku se ale Kadlecova cena na přestupovém trhu odhaduje mezi čtyřmi až pěti miliony eur (105 až 130 milionů Kč). 

Frankfurt má v současnosti v kádru jen jednoho klasického útočníka a nutně shání posily do ofenzivy. Vedle Kadlece má vyhlédnutého dánského obra Niclase Bendtnera, který se vrátil do Arsenalu z ročního hostování v Juventusu Turín.

V londýnském klubu ale nechce vysedávat na lavičce a uvažuje o odchodu. Zájem o něj má v Evropě však vícero mužstev, mezi nimi i bundesligoví konkurenti Eintrachtu Hamburk a Mönchengladbach.

Tagy: útočník Sparta Praha Eintracht Franfurt

Zdroje: ČTK