Golfista McIlroy trhá na US Open rekordy, je jasně v čele

- Sport autor: Jakub Procházka

Severoirský golfista Rory McIlroy pokračoval ve skvělém výkonu z prvního kola major turnaje US Open a také druhý den slavné soutěže na předměstí Washingtonu zvládl naprosto dokonale na 66 úderů.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

V čele průběžného pořadí má talentovaný mladík náskok šesti ran před pronásledovateli a dál připomíná své tažení na dubnovém Masters, které ovšem nakonec ztratil po kolapsu v posledním kole. 

Tak velký náskok v předchozích 110 ročnících slavného profesionálního šampionátu po druhém kole neměl ještě nikdy žádný golfista včetně Tigera Woodse, který tentokrát kvůli zranění chybí. McIlroy udivoval užaslé diváky skvělými údery a nebýt míče zahraného do vody na poslední jamce, byl by jeho náskok ještě o dvě rány vyšší. 

Čejka neprošel cutem, nevedlo se ani Furykovi či Elsovi

Při vzpomínce na Masters, kde zahrál poslední den 80 ran, je však dvaadvacetiletý mladík opatrný. "Mám za sebou dva skvělé dny a jsem před víkendem v ideální pozici. Musím ale zůstat soustředěný jako dosud, vždyť vím víc než ostatní, co se ještě může stát. Pokud chci tento turnaj vyhrát, musím předvést ještě podobně dvě vydařená kola," rázně odmítal jasný lídr turnaje soudy expertů, že o vítězi US Open je rozhodnuto už v jeho polovině. 

Hůře se vedlo dalším spolufavoritům, i když především Phil Mickelson bude po pátečním výkonu 69 ran útočit na desítku nejlepších. Stop pro víkend si vystavil český rodák Alex Čejka, který zaostal za hranicí cutu o tři údery.

Podobně však dopadla řada možných spolufavoritů: idol teenagerů Rickie Fowler či zkušení matadoři Ian Poulter, Ernie Els, Jim Furyk a Camilo Villegas.

Tagy: golf

Zdroje: ČTK