Hadamczik se prořekl: Ondra má problém s kotníkem

- MS hokej autor: Danica Klein

Pět dní tajil brankář Ondřej Pavelec i vedení hokejové reprezentace, proč plánovaná jednička národního týmu na mistrovství světa chybí na soupisce. Dnes to trenér Alois Hadamczik nechtěně prozradil, důvodem jsou problémy s kotníkem. 

Ondřej Pavelec, Alois Hadamzcik (v rohu)

Ondřej Pavelec, Alois Hadamzcik (v rohu),zdroj: Profimedia.cz

Pavelec stejně jako v sobotu vynechal trénink mužstva. "Ondra Pavelec, pokud vím, tak se oblékal do výstroje v šatně a zkoušel ten kotník, ještě nevím výsledek," komentoval Hadamczik po tréninku fakt, že pětadvacetiletý gólman nebyl na ledě. 

Opora Winnipegu má s levým kotníkem problém od doby, co se přiletěla ze zámoří. Z úterního prvního tréninku v Praze Pavelec odešel po pár minutách a totéž se opakovalo o den později ve Stockholmu. V dějiště světového šampionátu byl odchovanec kladenského hokeje na ledě jen jednou. 

"Ani on sám nevěděl, jak je to vážné. Teprve cestou v letadle zjistil, že tam ten problém je a já jsem se to dozvěděl až z prvního tréninku v Praze," řekl Hadamczik, který se rozhodl pro jistotu do dějiště MS povolat čtvrtého brankáře Jakuba Kováře

Pavelec je v péči lékařů a fyzioterapeutů, v pondělí by měl dopoledne trénovat. "Vyzkouší si na ledě asi dva tréninky, když to půjde, tak to bude OK. Když ne, dopíšeme Kováře na soupisku," řekl Hadamczik, který zatím spoléhá na Alexandra Saláka. Hvězda švédské Elitserien nastoupila proti Bělorusku i Švédsku a v pondělí bude chytat také proti Švýcarsku.

Tagy: Winnipeg Jets český brankář kotník

Zdroje: ČTK