Hamilton slavil druhý titul v F1 s rodinou a melounovým džusem

- Auto-moto autor: Petr Hašek

I když by Lewis Hamilton měl den po zisku druhého titulu mistra světa formule 1 nárok na vrávoravou chůzi či zarudlé oči, na pondělní snídani se zástupci médií se prezentoval ve formě a s jasnou myslí. Britský pilot totiž prakticky nepije alkohol a po vítězné Velké ceně Abú Zabí udělal jen drobnou výjimku.

Dojatý Lewis Hamilton po triumfu v Abú Zabí i celkovém pořadí F1

Dojatý Lewis Hamilton po triumfu v Abú Zabí i celkovém pořadí F1,zdroj: Isifa.com

„Cítím se svěží. Včera jsem si dal jen jeden drink, což je na mě víc než dost,“ uvedl Hamilton. „Nepiju šampaňské. K večeři jsem si dal melounový džus, což je moje oblíbené pití. Pak jsem byl na party, kde byl nějaký koňak... Moc mi to nechutnalo. Párkrát jsem usrknul a to bylo všechno. Věděl jsem, že stejně musím ráno brzy vstávat,“ dodal vítěz letošních jedenácti Velkých cen.

Hamiltonův mobilní telefon a e-mailovou schránku zahltily podle očekávání po zisku titulu blahopřejné vzkazy. Devětadvacetiletý pilot slíbil, že na všechny časem odpoví.

Slavnostní večer věnoval rodině a připomínal si, jakou ušel cestu. Se svými otcem vzpomínal, jak v dobách ježdění v motokárách sedával u přímotopu a pil slepičí polévku z termosky.

„Je to úžasný pocit probudit se svěží a být se všemi různými lidmi, kteří se během 21 let podíleli na mé kariéře. Sluníčko svítí a já se cítím opravdu požehnaný,“ uvedl šampion pro roky 2008 a 2014.

Hamilton by mohl v příští sezoně jezdit s prestižním číslem 1 vyhrazeným úřadujícímu mistru světa, nicméně tuto možnost nevyužije. Podle šéfa Mercedesu zůstane Hamilton u svého tradičního čísla 44, což pravidla od letošního roku umožňují.

Tagy: Formule 1 McLaren Mercedes

Zdroje: ČTK