Házenkáře čeká ME v Srbsku. Porazili Nizozemsko a postupují

- Sport autor: Danica Klein

Čeští házenkáři si zajistili účast na lednovém mistrovství Evropy v Srbsku. Na závěr kvalifikace porazili v Praze Nizozemsko 38:26 (22:13). Až další dnešní zápas mezi Norskem a Řeckem určí, zda Češi postoupí z prvního, nebo druhého místa třetí skupiny.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Nizozemci dokázali držet s domácím favoritem krok jen deset minut. Od 11. minuty začali Češi navyšovat svůj náskok a v 18. minutě vedli 16:6, což byly rozhodující chvíle utkání.

Se třemi hráči v poli

O přestávce vedli domácí už 22:13 a nemohl je srazit ani nepodařený úvod druhého poločasu, kdy se nechali strhnout tvrdší hrou soupeře ke zbytečným vyloučením. V jednu chvíli hráli dokonce jen se třemi hráči v poli.

Pak se český celek uklidnil, znovu začal střílet góly a Nizozemci definitivně odpadli. Roli nehrálo ani to, že soupeř dokázal většinou důraznou hrou ubránit nejlepšího házenkáře světa Filipa Jíchu. Góly dávali i jiní a skóre narostlo až na konečných 38:26.

Tagy: Nizozemsko me házená