Hitzfeld: Mourinho je hulvát, poškozující jméno Realu

- Sport autor: Jakub Procházka

Německý fotbalový trenér Ottmar Hitzfeld zkritizoval Josého Mourinha. Portugalský kouč se podle něj chová jako hulvát a svými ostrými výroky a defenzivní hrou poškozuje jméno Realu Madrid.

"Něco takového ke králům z Madridu nepatří," napsal Hitzfeld ve svém sloupku v magazínu Kicker. "Poškodil tím dobré jméno a obraz legendárního klubu," přidal dvaašedesátiletý trenér, který vede švýcarskou reprezentaci a v minulosti vyhrál Ligu mistrů s Dortmundem a Bayernem Mnichov. 

Hitzfeld reagoval na Mourinhovo vystoupení po úvodním semifinále Ligy mistrů s Barcelonou, které Real minulý týden prohrál 0:2. Portugalský kouč po zápase mimo jiné prohlásil, že Barceloně pomáhají rozhodčí a katalánský klub má ve fotbalovém zákulisí silnou pozici díky spolupráci s UNICEF.

"Zpochybňovat spolupráci Barcelony s UNICEF není správné. To opravdu přehnal," uvedl Hitzfeld, který se s Mourinhem několikrát setkal na trenérských akcích UEFA a prý to nebylo nic příjemného. "Poznal jsem, že je přesně takový, jak vypadá. Arogantní, nedostupný a žvýkající. Prostě hulvát," dodal.

Tagy: výroky Mourinho jméno real

Zdroje: ČTK