Hlaváčková s Huberovou jsou v semifinále čtyřhry v Charlestonu

- Tenis autor: Danica Klein

Česká tenistka Andrea Hlaváčková bude hrát na antukovém turnaji v Charlestonu o postup do finále čtyřhry. S Američankou Liezel Huberovou, s níž v Jižní Karolíně tvoří první nasazený pár, porazily ve čtvrtfinále Chao-Ching Čchan z Tchaj-wanu a Olgu Govorcovovou z Běloruska dvakrát 6:3. O titul už spolu letos hrály v únoru v Paříži, kde ve finále neuspěly. 

Andrea Hlaváčková

Andrea Hlaváčková,zdroj: foxsports.com

Na jména soupeřek pro semifinálový duel si bude muset Hlaváčková, jež vloni v Charlestonu skončila se svou tradiční partnerkou Lucií Hradeckou ve čtvrtfinále, ještě počkat. Čtvrteční program v Charlestonu totiž narušil déšť. Po více než sedmihodinové pauze se odehrály jen čtyři zápasy, ostatní duely, včetně zápasu Lucie Šafářové s Rumunkou Soranou Cirsteaovou, byly přesunuty na dnešek. 

Do čtvrtfinále dvouhry prošla až z kvalifikace devatenáctiletá Kanaďanka Eugenie Bouchardová. Úřadující šampionce wimbledonské juniorky usnadnila postup Australanka Samantha Stosurová, která zápas kvůli zranění pravé nohy za stavu 1:6 a 0:2 vzdala. O premiérovou účast mezi čtveřicí nejlepších na podniku WTA se utká s bývalou světovou jedničkou Jelenou Jankovičovou. Srbka hladce porazila Američanku Jessiku Pegulaovou. 

Pro turnajovou devítku bylo nejhorší udržet koncentraci při celodenním čekání na zápas. "Chtěla jsem si zdřímnout, ale nešlo mi to. Pak už jsme žertovaly, že si uděláme nakupovací den, když to kvůli dešti zruší," řekla Jankovičová. 

Postup si vybojovala i Švýcarka Stefanie Vögeleová, která ve třech setech udolala Němku Julii Görgesovou. O postup do semifinále se utká s turnajovou dvojkou Dánkou Caroline Wozniackou, která prošla 3. kolem bez boje. Několik hodin před plánovaným zápasem jí vzdala Němka Andrea Petkovicová kvůli zranění lýtka.

Tagy: WTA Charleston

Zdroje: ČTK