Hokejová reprezentace odletěla na MS, s týmem už je obránce Šmíd

- MS hokej autor: Sebastian Kantor

Česká hokejové reprezentace odletěla na mistrovství světa ve Stockholmu a v Helsinkách. K týmu se dnes připojil obránce Ladislav Šmíd z Edmontonu. Již od úterka je s mužstvem brankářská jednička Ondřej Pavelec, zbývající posily z NHL se budou kouči Aloisi Hadamczikovi hlásit až v dějišti šampionátu. Hráči jsou odhodlaní prodloužit medailovou sérii z posledních tří šampionátů.

Ruská hokejová reprezentace

Ruská hokejová reprezentace,zdroj: Archiv

"Nechtěl jsem jet rovnou do Švédska. Radši jsem se chtěl co nejdříve připojit k týmu, abych už cestoval s ostatními. Mám navíc při cestě ze zámoří vždycky hodně zavazadel, i teď to bylo asi pět tašek," řekl Šmíd před odletem novinářům. V Česku se skutečně jen mihnul. "Stihl jsem jen vyložit věci, navečeřet se s rodinou a jel jsem zpátky na letiště," uvedl zadák Oilers, jimž opět unikl postup do play off. 

Ještě před Šmídem proběhla příletovou halou starého ruzyňského letiště světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič se svým slovenským koučem Mariánem Vajdou, které přítomnost médií evidentně zaskočila. Nedlouho poté už se do haly začali trousit dobře naladění hokejisté a další členové výpravy. 

"Věřím tomu, že ten tým, jak se dává dohromady, si sedne morálně a všichni budou chtít nejen sami pro sebe, ale pro celý národ. Věřím, že hráči budou chtít hrát tak, abychom vyhráli a ne aby jeden bodoval a druhý ne. Pak to bude dobré," řekl Hadamczik, jenž s týmem získal na minulých dvou šampionátech vždy bronz.

Tagy: Česká republika

Zdroje: ČTK