Hokejové MS bylo na internetu třikrát sledovanější než loňské OH

- Sport autor: Jakub Procházka

Letošní mistrovství světa v hokeji na Slovensku, na kterém česká reprezentace získala bronzové medaile, bylo na internetu třikrát sledovanější než loňské zimní olympijské hry v kanadském Vancouveru.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

S odvoláním na data televizní stanice ČT4 to na konferenci Video Internet Forum uvedl výkonný ředitel divize nových médií České televize Milan Fridrich. 

Celkem podle něj ČT4 zaznamenala u hokejových záznamů 200 až 250 tisíc unikátních přehrání. Poprvé také podle něj bylo možné sledovat utkání i přes iPad a mobilní aplikace. Vzhledem k tomu, že tyto aplikace neměly takové množství uživatelů jako internet, byl na nich podle Fridricha přenos překvapivě kvalitnější než u klasického internetu. 

V televizi vidělo souboj o bronz na ČT4 rekordních 1,6 milionu diváků

Hokejové mistrovství světa "trhalo" rekordy i v televizní sledovanosti kanálu ČT4. Například nedělní vítězství Čechů nad Ruskem (7:4) v boji o třetí místo vidělo 1,602 milionu lidí, což je rekord stanice. Největší zájem byl ovšem o utkání základní skupiny, ve kterém se Češi střetli s Finskem.

To sledovalo 1,655 milionu dospělých diváků. Tento přenos ovšem výjimečně vysílal program ČT1, protože na ČT4 v tutéž dobu šlo semifinále fotbalové Ligy mistrů mezi Manchesterem United a Schalke 04. 

Z hlediska podílu na publiku bylo nejsledovanější semifinálové utkání Česka se Švédskem. Podíl u něj činil 56,36 procenta.

Zdroje: ČTK