Hokejovou Spartu bude trénovat dosavadní kouč Pardubic Jandač

- Sport autor: Jakub Procházka

Hokejisty pražské Sparty povede Josef Jandač. Dosavadní trenér Pardubic dnes serveru iDnes.cz řekl, že se s dvanáctým týmem této extraligové sezony dohodl na dvouleté smlouvě s možností odchodu po prvním ročníku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Jeho asistentem bude bývalý dlouholetý kapitán týmu Richard Žemlička. "Jsme dohodnutí, dal jsem slovo a to dodržím. Zbývá jen podepsat smlouvu," uvedl Jandač, o jehož příchodu do Sparty se mluvilo zhruba měsíc. 

Pro dvaačtyřicetiletého Jandače skončila sezona před necelými dvěma týdny, kdy jeho pardubičtí svěřenci vypadli v semifinále play off 1:4 na zápasy s Vítkovicemi. 

Čtvrté extraligové angažmá

Pro berounského rodáka Jandače bude Sparta čtvrtým extraligovým angažmá po Liberci, Českých Budějovicích a Pardubicích. V letech 2008-2010 byl asistentem Vladimíra Růžičky u národního týmu, s nímž loni v Německu získal titul mistra světa. 

Jandačův příchod do Sparty je další z řady změn, které po nepovedené sezoně v pražském klubu nastaly. Vedení se už rozloučilo s devíti hráči současného kádru v čele s kapitánem Davidem Výborným. 

Na funkci prezidenta a předsedy představenstva rezignoval Viliam Sivek, jehož v roli předsedy představenstva nahradil dosavadní generální manažer Petr Bříza. Novým sportovním manažerem se už před časem stal Otto Sykora.

Zdroje: ČTK