Horváth: Bayern jsme zaskočili, remíza by byla zaslouženější

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Kapitána plzeňských fotbalistů Pavla Horvátha mrzelo, že jeho tým vyšel proti Bayernu v Lize mistrů opět naprázdno, protože si podle něj za svůj výkon zasloužil remízu. Viktoria doma obhájce trofeje zaskočila a velký favorit musel pro výhru 1:0 vynaložit mnohem více úsilí než při drtivém triumfu 5:0 v Mnichově. 

Pavel Horváth

Pavel Horváth,zdroj: Profimedia.cz

"Byl bych pyšnější, kdybychom získali bod, ale myslím, že jsme ten zápas zvládli daleko lépe než v Německu. Sahali jsme po bodu, škoda, že to nevyšlo, protože myslím, že jsme si ho zasloužili," řekl Horváth po čtvrtém kole základní skupiny D, který rozhodl až v 65. minutě střídající Mario Mandžukič. 

"Šance jsme měli, samozřejmě Bayern zase ukázal ve spoustě fázích zápasu velkou kvalitu a měl víc příležitostí, ale dneska tam bylo vše, co jsme chtěli. Hráli jsme srdcem, bojovali jsme a přidali k tomu i pěkné fotbalové momenty. Škoda, že jsme nedali gól, kdybychom prohráli 1:2, tak by mě to bavilo více," uvedl Horváth

Domácí prý po úvodním poločase ztratili hodně sil. "O přestávce jsme si říkali, že už nemůžeme a musíme přidat. Když jedno mužstvo drží balon, tak tomu druhému dochází síly. My jsme vždycky čekali na jejich ztrátu a pak jsme se chtěli dostat do šance, což se nám dařilo. Škoda, že jsme to nevyužili. Druhou půli jsme odehráli celkem rozumně, nejde presovat Bayern Mnichov celých devadesát minut," uznal kapitán Viktorie. 

Nadstandardní výkon

Těšilo ho, že Plzeň tentokrát Bayern překvapila a potrápila. "Určitě byli zaskočení, protože nám dali doma pět gólů. Neřekl bych ve velkém tempu, ale ta vyjukanost na nás byla vidět. Počítali s tím, že to tady sice nebude tak jednoduché jako v Mnichově, ale určitě nepočítali s tím, že to bude takové," přemítal bývalý reprezentant. 

"Nám se na začátku povedly dvě tři věci, fanoušci se chytili, to se potom hraje daleko lépe. Hlavně v hlavě je pocit, že v tomhle zápase nemáme sami co ztratit. Pokud prohrajeme s Bayernem Mnichov 0:2, 0:3 nebo 0:5, tak v uvozovkách nikdo nemůže nic říct, protože jejich kvalita je obrovská a to se potom hraje dobře. Psychika dělá strašně moc, měli jsme ji na své straně a naše výkony byly hodně nadstandardní," ocenil Horváth, jehož tým prohrál i čtvrtý podzimní zápas LM. 

Zatím nechce spekulovat o tom, zda může Plzeň bojovat s CSKA Moskva o postup ze třetího místa skupiny do jarní vyřazovací části Evropské ligy. "Určitě si z utkání musíme vzít to pozitivní a nesmíme ho přeceňovat. Každý zápas začíná za stavu 0:0. Teď hrajeme v sobotu v Mladé Boleslavi, tam musíme nastoupit se stejným nasazením a přidat k tomu góly. Potom se budeme dívat zase dál," dodal Horváth

Tagy: Liga mistrů Viktoria Plzeň Bayern Mnichov

Zdroje: ČTK