Hráči ze země javorového listu v šoku! Švýcaři po nájezdech porazili Kanadu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 5. 5. 2013 19:18) - MS hokej autor: Danica Klein

Hokejisté Švýcarska se po páteční výhře nad Švédskem postarali o další překvapení na mistrovství světa a ve Stockholmu zdolali Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. O úspěchu pondělního soupeře České republiky rozhodl v osmé sérii rozstřelu Reto Suri. 

Hrdina Reto Suri

Hrdina Reto Suri,zdroj: foxsports.com

Švýcaři, kteří loni skončili na světovém šampionátu až jedenáctí, předvedli další povedený výkon. První větší šanci měl ale Kanaďan Skinner, jehož střelu po úniku ve třetí minutě kryl Gerber. Tým Javorových listů v polovině úvodní části odolal při čtyřminutovém vyloučení Robidase, ale vzápětí ve 14. minutě inkasoval. Girouxovu kličku ve středním pásmu vystihl Traschler a po Walkerově tandemu překonal Smitha Hollenstein. 

V druhém dějství při Ambühlově trestu zaskočil při Schultzově šanci za Gerbera Blindenbacher, i při jeho vyloučení o čtyři minuty později se Švýcaři ubránili. Ve 33. minutě mohl zvýšit náskok Bieber, ale minul odkrytou branku. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, když Schennovo nastřelení od mantinelu usměrnil za Gerberova záda Ladd. 

Ve 46. minutě málem vrátil vedení Švýcarsku Hollenstein, vzápětí se ale radovali Kanaďané po Readově gólu. Necelých sedm minut před koncem ale Kanada o náskok přišla. Puk se nejdříve po tečovaném pokus odrazil od horní tyče do brankoviště a v závaru jej Niederreiter bruslí dotlačil za brankovou čáru. 

V závěru třetí třetiny byli blízko vítězné branky Švýcaři, když Moserovu střelu tečoval Schenn, ale Smith stihl zareagovat. Nájezdy ovládl Suri, který se prosadil v druhé i osmé sérii. Za Kanadu se prosadil jako jediný Duchene. Švýcaři navázali na výhru nad Javorovými listy ze světového šampionátu v Mannheimu v roce 2010 (4:1), na minulých dvou šampionátech těsně prohráli (v roce 2011 v Košicích 3:4 v prodloužení a loni v Helsinkách 2:3).

Tagy: Švýcarsko Kanada samostatné nájezdy

Zdroje: ČTK