I Berdycha bude trénovat tenisová legenda. Pomůže mu získat grandslam?

- Tenis autor: von

Českou tenisovou jedničku Tomáše Berdycha bude trénovat Chorvat Goran Ivaniševič. Vítěz Wimbledonu z roku 2001 nedávno ukončil spolupráci se svým krajanem Marianem Čiličem, který pod jeho vedením vyhrál US Open. První společnou akcí česko-chorvatské spolupráce bude americký turnaj v Cincinnati, který začne 14. srpna.

Český tenista Tomáš Berdych doufá, že mu spolupráce s wimbledonským vítězem pomůže vyhrát grandslam

Český tenista Tomáš Berdych doufá, že mu spolupráce s wimbledonským vítězem pomůže vyhrát grandslam,zdroj: Profimedia.cz

Třicetiletý Berdych v polovině května týden před French Open ukončil spolupráci s venezuelským koučem Danielem Vallverduem. Poté byl bez trenéra a na výpomoc měl Ivaniševičova krajana Luku Kutanjace. Z tenistova prohlášení na sociální síti nevyplývá, zda bude s Kutanjacem po angažování bývalého wimbledonského vítěze dále spolupracovat.

"Jsem nadšený, že mohu ohlásit nový přírůstek do svého týmu. Před dvěma měsíci jsem začal pracovat s Lukou Kutanjacem a cítím, že od té doby se moje hra zlepšila a moje forma jde správným směrem. Abych se dále zlepšoval, rozhodl jsem se již v Cincinnati přibrat do svého týmu Gorana Ivaniševiče," uvedl na facebooku Berdych, který kvůli obavám z viru zika nestartuje na hrách v Riu.

Chorvat pomohl krajanovi vyhrát US Open

Ivaniševič na konci července po třech letech ukončil spolupráci s Čiličem, který s pomocí bývalého wimbledonského vítěze vyhrál předloni US Open. Chorvatská tenisová legenda vedle triumfu na nejslavnějším turnaji ovládla dalších 21 podniků a na žebříčku ATP byla nejvýše na druhém místě. V roce 1992 získal Ivaniševič bronz ve dvouhře i čtyřhře na olympijských hrách v Barceloně.

Levoruký Ivaniševič se proslavil stylem servis - síť a Berdychovi by tak mohl pomoci vylepšit útočnou hru a voleje. "Cítím, že Goran je se svými hráčskými a trenérskými zkušenostmi a také se svou energií perfektním doplněním mého týmu. Jsem natěšený na nové výzvy," dodal Berdych.

Tagy: Wimbledon čeští tenisté

Zdroje: ČTK