Italské finále US Open ovládla Pennettaová a oznámila konec kariéry

- Sport autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Flavia Pennettaová potvrdila roli mírné favoritky, ve finále US Open porazila krajanku Robertu Vinciovou 7:6, 6:2 a získala tak svůj první grandslamový titul. Další už třiatřicetiletá italská tenistka nepřidá. Po duelu oznámila, že tato sezona je její poslední.

Flavia Pennettaová s pohárem pro vítězku posledního grandslamu sezony

Flavia Pennettaová s pohárem pro vítězku posledního grandslamu sezony,zdroj: Profimedia.cz

Turnajová šestadvacítka Pennettaová získala první sadu po vítězství 7:4 v tie-breaku, v němž o rok mladší Vinciová udělala čtyři chyby. V předchozím průběhu setu prohrávala nenasazená Vinciová už 2:4, třemi získanými gamy v řadě se ale dokázala vrátit do hry. 

Psychickou výhodu po zisku setu využila Pennettaová v nástupu do druhé sady a dostala se do výrazného vedení 4:0. Vinciová se stejně jako v předchozím setu pokusila o zvrat, ale podařilo se jí vyhrát pouze následující dva gamy. Pennettaová ukončila zápas před zraky italského premiéra Mattea Renziho čistou hrou při podání soupeřky nechytatelným forhendem. 

Za první singlový grandslamový titul získala vítězka šek na 3,3 milionu dolarů a měla by se ve světovém žebříčku posunout na osmou pozici. Rodačka z Brindisi se tak ve 33 letech dočká nejlepšího žebříčkového postavení v kariéře. 

Při závěrečném ceremoniálu, jenž byl v podání dlouholetých kamarádek plný legrace a špičkování, Pennettaová překvapila oznámením, že se představila na US Open naposledy. Životní partnerka italského tenisty Fabia Fogniniho hodlá po sezoně ukončit kariéru. "Rozhodla jsem se pro to už dříve, tohle je nejlepší způsob, jak říct tenisu sbohem," řekla nejstarší vítězka premiérového grandslamového titulu v takzvané open éře.

Tagy: US Open italská tenistka

Zdroje: ČTK