Italský ragbista stanovil nový rekord. V jeho těle se našlo jedenáct zakázaných látek

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 26. 3. 2016 14:47) - Ostatní sporty autor: Tereza Polaczyková

Novým dopingovým rekordmanem mezi sportovci se v březnu stal Ital Davide Vasta. Podle listu Gazetta dello Sport byl pětadvacetiletý ragbista pozitivně otestován na jedenáct různých zakázaných látek, čímž výrazně překonal dosavadní maximum v podobě koktejlu sedmi prostředků. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Davide Vasta je hráčem třetidivizního sicilského klubu Amatori Catania. Ve vzorku, který odevzdal 11. března, byly objeveny zbytky testosteronu, boldenonu, drostanolonu, mesterolonu, methandienonu, methasteronu, methyldienolonu, stenbolonu, klomifenu, 19-noretiocholanolonu a 19-norandrosteronu.

Většina z uvedených látek jsou anabolika podporující nárůst síly a svalové hmoty a Vasta je začal užívat před rokem, když se vzhlédl v kulturistice. Kromě nich však bral i hormon zmenšující velikost prsní žlázy. 

„Ty látky jsem si vzal asi před rokem, v době, kdy jsem několik měsíců nehrál ragby. Nedokázal jsem si představit, že v mém těle zůstanou tak dlouho. Udělal jsem obrovskou chybu, když jsem riskoval své zdraví. Chtěl bych se omluvit klubu i fanouškům za to, že jsem je zklamal,“ nechal se slyšet Vasta.  

Pozitivní dopingový test měl i Vastův spoluhráč Davide Alessio Scuderi, v jeho případě se ale jednalo 'pouze' o čtveřici zakázaných látek. Catania oba hráče dočasně suspendovala. 

Tagy: doping rugby dopingový test

Zdroje: gazzetta.it