Dnes je pátek 17. září 2021., Svátek má Naděžda
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem druzí ve finále světového poháru!

Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem druzí ve finále světového poháru!
Jonáš Kašpar, Marek Šindler | zdroj: zimbio.com

Skvělá sezona Marka Šindlera s Jonášem Kašparem pokračuje. Po medailích z MS a ME U23 se mladí deblkanoisté prosadili na stupně vítězů i mezi seniory. Ve finále světového poháru dojeli v Bratislavě druzí za domácími legendami bratry Hochschornerovými.

Pro Kašpara se Šindlerem je po první medaile na seniorské světové scéně a tento úspěch je posunul na celkové čtvrté místo v hodnocení SP pro tento rok. „Teď nás trochu mrzí, že jsme minulý týden vynechali poháry v Tacenu, protože jsme čtvrtí se ztrátou pouhých dvaceti bodů na třetí Hochschornery," řekl těsně po závodě zadák Marek Šindler. Kašpar se Šindlerem zajeli na kanále v Čunovu skvělou finálovou jízdu bez jediného doteku a po dojezdu vedli.

Z první pozice je nakonec odsunuli bratři Hochschornerovi, kteří navázali na vítězství v prvním SP v Cardiffu. Kromě seniorského mistrovství Evropy, kde Kašpar se Šindlerem nepostoupili do finále, se českým mladíkům letos mimořádně daří a dnešní stříbro je zatím vyvrcholením úspěšného vodáckého roku. „Tahle sezona je pro nás skvělá a už se těšíme na domácí mistrovství světa do Prahy. Mám trochu obavy, jak si poradíme s prostředím, které u nás bude určitě bouřlivé, přesto si nemyslím, že budeme pod nějakým zvláštním tlakem. Stále máme v týmu stálice, na které se v Praze bude soustředit větší pozornost," prohlásil Jonáš Kašpar.

K celkovému prvenství v pořadí SP 2013 s přehledem stačilo francouzské dvojici Klauss - Peche dnešní třetí místo. Druzí Češi ve finále Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem nenavázali na třetí místo ze semifinále a po chybě na brankové kombinaci sedm osm nabrali padesát trestných vteřin a uzavřeli finále na desáté pozici.

Výborné představení předvedla na kanále v Čunovu i kajakářka Štěpánka Hilgertová. Ve finále výrazně zrychlila a těsně jí unikla medaile. Na třetí Němku Schornbergovou ztratila jen 0,19s a patří jí čtvrté místo. Pro Hilgertovou je to nejlepší výsledek sezony a po vítězství na domácím mistrovství republiky potvrzuje před vrcholem sezony formu. „Jsem hodně ráda za tu finálovou jízdu, která se mi povedla. Samozřejmě medaile by byla ještě lepší, ale na druhou stranu jsem v té vyrovnané konkurenci vůbec nemusela postoupit do finále," poukázala Hilgertová na desáté místo v semifinále. Vítězkou dnešního závodu se stala francouzská olympijská vítězka z Londýna Emilie Ferová.

V celkovém hodnocení SP však vyhrála Slovenka Jana Dukátová, která dnes skončila druhá a jelikož průběžně vedoucí Australanka Foxová finále v Bratislavě nezvládla a skončila až devátá, přeskočila ji Dukátová v celkovém hodnocení o pouhých šest bodů. Česká vítězka kvalifikace Kateřina Kudějováskončila šestnáctá a juniorka Karolína Galušková po padesátce obsadila v semifinále poslední třicáté místo.

V kategorii deblířů finále uniklo také dvojici Tomáš Koplík - Jakub Vrzáň, kteří obsadili třinácté místo.

Zdroje:
Redakce, http://slalomtroja.cz/

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 17.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,370
USD 21,450 21,590
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma