Jsme rasisti, skandovali fanoušci Chelsea. Mourinho se za ně stydí

VIDEO - Fotbal autor: Petr Hašek

Pořádnou ostudu si uřízli fanoušci Chelsea. Před úterním zápasem fotbalové Ligy mistrů v Paříži nenechali nastoupit v Paříži do metra muže černé pleti a poté skandovali 'Jsme rasisti, a tak se nám to líbí'. Trenér londýnského celku José Mourinho jejich rasistické chování ostře odsoudil.

Fanoušci Chelsea v pařížském metru

Fanoušci Chelsea v pařížském metru,zdroj: YouTube.com

„Stydím se, i když bych možná neměl, protože s takovými lidmi nechci být vůbec spojován,“ cituje Mourinha agentura Reuters. „Když jsem o incidentu slyšel, styděl jsem sem“ dodal.

Hráči mají na incident z pařížského metra stejný názor jako jejich trenér. „Také byli zklamaní a mají jasno, že Chelsea s takovými lidmi nemá nic společného. V kabině u nás vždycky vládla rovnoprávnost nejen rasová, ale i náboženská,“ podotkl portugalský trenér.

Vedení londýnského klubu se proto rozhodlo k sympatickému kroku. Muže, který byl v médiích identifikován jen jako Souleymane, pozvalo na odvetný osmifinálový zápas v Londýně.

„Ani nevím, jestli je fotbalový fanoušek, ale doufám, že přijede. Určitě má teď o Chelsea špatný názor, ale my bychom mu ukázali, že lidé, co to provedli, nemají s naším klubem nic společného,“ dodal Mourinho.

Chelsea už příznivce suspendovala. Všem bude pravděpodobně udělen trest doživotního zákazu vstupu na stadion.

Tagy: Paříž rasismus fanoušci FC Chelsea

Zdroje: ČTK