Jsme s vámi! Španělé věnovali titul mistrů Evropy zemřelým kamarádům

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalisté Španělska věnovali titul mistrů Evropy svým spoluhráčům a kamarádům, kteří zemřeli v posledních letech. Šampioni po nedělní finálové výhře 4:0 nad Itálií v Kyjevě vzdali čest Mikimu Roquému, Antoniu Puertovi a Danimu Jarquemu.

Mistři Evropy. ZDROJ: wikipedia.org

Mistři Evropy. ZDROJ: wikipedia.org,zdroj: Archiv

Cesc Fábregas ke třem hráčům na svém tričku přidal také jméno letos zesnulého trenéra Villarrealu Manola Preciada. "Tito lidé nás opustili, ale navždy zůstanou s námi. Zvlášť teď si moc ceníme života. Je to pro celé jejich rodiny. Doufám, že si to co nejvíce užily i za těchto okolností," prohlásil záložník a autor dvou branek na turnaji. 

Roqué, který zemřel minulou neděli v 23 letech na rakovinu, byl nejčastěji vzpomínaným hráčem. "Chceme náš triumf věnovat rodině Mikiho Roquého. Miki, jsme s tebou," uvedl obránce Gerard Piqué. 

Například náhradní brankář Pepe Reina slavil triumf s navlečeným dresem bývalého hráče Betisu Sevilla. Další španělský hrdina Segio Ramos zase nezapomněl na triko připomínající bývalého kolegu ze Sevilly Puertu, které oblékl při oslavách všech tří posledních španělských titulů. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK